Loading ...
ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm


Resimdeki Adam – Asiyim Şafak – Köşe Yazarlarımız

ASİYİM ŞAFAK YAZIYOR

RESİMDEKİ ADAM

İlayda,uykusuz geçen gecenin ardından yataktan miskın miskın kalkıyor,kahvaltı yapmadan bir fincan kahveyle öğününü atlatıyor,balkonunun da bulunan tekli kanepesine otuyordu.Derin bir of çektikten sonra odasına tekrar yöneliyordu.Özel bir şirkette mümessil olarak çalışıyordu.Şehrin sınırları dışına çıkmamak tek şartıydı ama iş arkadaşlarının ısrarını kıramamış bir haftalığına şehir dışına çıkmayı kabul etmişti. Gardolabın üst rafından bulunan bavulunu,sandalyenın üzerıne çıkıp,çekti.Çekerken bavulla birlıkte düşen resme dikkatini verdi,resim arkasını dönük şekilde düşmüştü,eğildi.Baktı,baktı.
Güldü,gözleri küçücük oldu.Gülüşüm Mirza’m diyordu.
Yere oturup,ne de çok yakışmış ,mavi kareli gömleği,sık olmayan saçları,kirli sakalı,büyük burnuna inat küçük ağzı,güzel gözleri ve beni aşık eden tek taraflı derin çukur gamzesi…arsız arsız gülüşü..En kuytu köşeye saklanmışken elimden tutan,ayağa kaldıran,ruhumu bedenımden alan diyor resmi öpüp korkuyordu.Nasılda çabuk geçmiş aylar.Daha dün gibi,elinde ekmek, ilayda diye seslenişin.Tutamıyordu gözlerını ağlıyordu.Şimdi,tekrar çalsan kapımı,girsen içeri,boynuna sarılsam sen yanımdayken bile özlediğimi söylesem.Ne olur sen uğrasan yanıma dıyor .Gözünden akıttığı hüznü siliyordu..Resmi baş köşeye koyuyordu.
İlaydanın kararı tamamen değişmişti..gitmeyecekti..cebınden telefonu çıkardı.arkadaşlarına gelmeyeceğini bildirdikten sonra telefonu kapadı.Üzerini giyindi,saçlarını topladı,hafif göz makyajı yaptı,dudağına rujunu sürdü,uğur getirdiğine inandığı ayakkabılarını giydi.Dışarıya çıktı,aracına bindi..
Mirza,işi dolayısıyla yurt dışına çıkmak zorunda kalıyor, İlayda da bu durumdan şikayet edince tartışmaları büyüyordu.Mirza,yogun iş temposuyla evliliği bir arada yürütememiş,boşanma davası açmıştı..İkisi için de en doğru karar buydu.Mirza İlay’dayı çok seviyordu.Gururunu yenip arayıp,soramıyordu.Telefona eli gitse de sonunun olmayacağını biliyordu.Tekrar başlasalar yine aynı sorunlarla karşılacaktı.
İlayda,arabasıyla gezinmiş,sevdikleri mekana gitmiş,anılarını canlandırmıştı.Gece,geç saatte eve girmişti.Telefonu eline aldı,Mirza’ya mesaj yazdı.El alışkanlığım değil,yürek tiryakıliğim olmuşsun.Ne güzel dağıtıyorsun gönlümde ki saklı kalan resmini.Sen fikrime öyle gelirsın ya ,içim ısınır.Yüreğimden tutsan,saklasan beni..öyle özledım kı seni..ya artık bu şehir batsın yada artık kıyamet yaklaşsın.yazıyor beklemetmeden gönderıyordu.
Mirza eline telefonu eline alıyordu.Sadece gülen adam inkonu yolluyordu.İlaydanın gülüşüne aşık olduğunu biliyordu.Ardına;çayı suyunu koy geliyorum,çayımız demli,sohbet koyu olacak.. yazıyor,yolluyordu…

 asiyim_safak_yaziyor_resimdeki_adam

Etiketler:2 Yorum YAPILMIS “ Resimdeki Adam – Asiyim Şafak – Köşe Yazarlarımız ” iCiN

  1. TUGRA dedi ki:

    mükemmel bir yazı olmuş ellerinize sağlık… Son günlerde okuyup duygulanabildiğim yazılardan biri devamını bekliyor saygılar sunuyorum…Radyoda müziklerin yanında bu bölümde çok güzel bütünleyici sanki,her an okuyabilecek bir şeyler bulmak çok iyi, köşe yazılarının artarak devam etmesini rica ediyorum.biraz daha duygusal biraz daha 🙂 sevgi saygı ve dua ile.

  2. cansel ylmzr dedi ki:

    Harika bir yazı olmuş ama ben bu yazının devamının gelmesini istiyorum.Bu kadar hüzün yeter lütfen artık kavuşsunlar .Bekliyoruz 🙂
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

ASİYİM ŞAFAK KÖŞE YAZARLARIMIZ Kategorisindeki Diger Yazilar

Aslı Şafak Yazıyor – Çocukluk

ASLI ŞAFAK YAZIYOR ÇOCUKLUK ... 

Asiyim Şafak Yazıyor – NAZAR

Asiyim Şafak Yazıyor... 

Asiyim Şafak Yazıyor – Aşkın Gülüşte ki Hali

Asiyim Şafak Yazıyor  AŞKIN... 

Sebep’siz Son’bahar – Asiyim Şafak Yazıyor

ASİYİM ŞAFAK YAZIYOR Sebep’siz... 

Resimdeki Adam – Asiyim Şafak – Köşe Yazarlarımız

ASİYİM ŞAFAK YAZIYOR RESİMDEKİ... Haftanın Videosu – EYLÜLLER

KÖŞE YAZARLARIMIZ

nihat_paran_kose_yazarlarimiz

asiyim_safak_kose_yazarlarimiz

DAVAM.AZ

DAVAM AZ

Get the Flash Player to see this player.

Populer Yazilar

Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

Değerli Sanatçımız,... 

Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER Abdil... 

Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

Sizlerden gelen istekler... 

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

Kilise ve Papa Severlere... 

Rastgele Yazilar

Yurtta Sulh Yoksa,Cihanda Sulh Gereksizdir

Yurtta sulh yoksa, cihanda... 

BOZKURT RESİMLERİ

BOZKURT RESİMLERİ –... 

Sebep’siz Son’bahar – Asiyim Şafak Yazıyor

ASİYİM ŞAFAK YAZIYOR Sebep’siz... 

BaglantilarYASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir...RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009-2017