Loading ...
ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm


Sebep’siz Son’bahar – Asiyim Şafak Yazıyor

ASİYİM ŞAFAK YAZIYOR

Sebep’siz Son’bahar
Günün yorgunluğunu anlatan dağınık saçlarımla,kapı’yı anahtarımla açıyor,lambaları yakıyordum.Mini kırmızı eteğimle,siyah ayakkabılarımı çıkarmak için ayakkabılığın üzerine oturuyordum.Eşyası fazla olmayan ev holi,mutfak ve iki odası vardı,ikimize yetiyordu.Mutluyduk.
Holde fazlaca büyük olmayan masa,masayı çevreleyen iki sandalye,üzerinde yapay çiçekli vazo vardı.Kaldırdım başınımı,ev sessizdi.Aybars daha gelmedi herhalde diye düşünürken,vazoya yaslanmış küçücük not dikkatımı çekti.”Çok özür dileyerek,hayatından çıkıyorum,HOŞÇAKAL”yazıyordu.Bu Aybars’ın el yazısıydı.Oturdum sandalyeye defalarca ‘Hoşçakal’yazısını okudum.Beyni uğulduyordu.Hemen çantamda ki telefonumu çıkarıp Aybars’ı arasamda,aradığınız kişiye şuan ulaşılamıyor sözcüğü durduramıyordu.Ellerımın,ayaklarımın titremesi,gözünden bir türlü akamayan yaş,akıp giden saatler,anlamsız terk ediliş…
Beyaz gülüşümdü Aybars .Sen yokken ben hoşça kalamayacağımı bilmiyormuydun? diyordum.Çok değil daha dün şakalar yapıyordun,aklım aklamıyor bu özürleri,gel ne olur diyodum.Zaman geçtikçe ruhumda ki çatlaklar yerini depremlere bırakıyordu.Durdum,düşündüm istemiyor demek ki dedım.Bırakıp gidişi küfürlere gebe ama benim lisanımda gülüşüne sövmek yoktu ki diyordum.Ne yapacağımı şaşırmıştım.Gülüşüm diyince bulutları bile durdururdum,nedensiz yaprak döküydü yaşadıklarım.Her dakkika başı saattıme bakışım ve çaresizliğim.”Şöyle bir gözkırpsan en güzel gülüşünle tebessüme boğsan,ezber bozsan butün gidişlere inat.”diyordum.Yanıyordum küçük notla.
Gün ertesıni yaşatırken sandalyede,sebepsiz gidişine,anlam yüklemeye çalışıyordum.Umudumu yitirmem için bir sebep söyle,kalbime anlat,eylül için ayrılık diyorlar,gel bu düzeni yık sevdigim.Mevsimlerden sonbahar günlerden ayrılık mı ?bilemiyordum.Gel,faili meçhul cinayetinin sebebini söyle.Duvarlar konuşmuyorlardı.Anlamsızdı bu terk ediliş.Tedirginliğim,kaybetme korkusu anlatılacak şey değil.
Göz yaşı kalpten akar mı ? akıtıyorlar işte.Üç gün aynı yerde oturulur mu ?insan,susamamıştım bile. Nutkum tutulmuştu sanki kalksam,yürüyemeyecek kadar halsiz hissediyordum.Ecem “ben geldım,kusura bakma demesi bile yeterdi”
Haftalar sonra alıştım,İşime daha çok sarıldım.Kapıyı her açışımda pişmanım Ecem ben geldim demesini bekledim.Umut etmekle geçti yıllarım.Gelmedi.Gelmeyeceksın belli dedim.Kaç saat,kaç ay,kaç yıl bekleteceksin.Üflesem de geçmiyor,kalp yarası.Ben ömrümü eylül’lere yedirdim.
Beş bahar geçmişti,hatıraları gibi sonbahar gecesi sebepsiz terk edilişi ağır gelmışti.Evimi satıp başka bir şehire yerleşmıştim.Ah etmemiş her şeyi o evde bırakmıştım.Bitmeye bitmedi ama artık o şehirde yapamazdım.O yüzden bana her sonbahar ,sonmuş gibi gelir.Aybars’ı suçlamadım.Suçlu eylüldü.Ve hiç bir son’baharı sevmedim.
-Hadi,çocuk çaylarımızı tazele…Bir daha da bana aşk acısı çektim deme,herkes kendi acısını en acıklı sanır.Sevgi tek tafarlı olunca,karşılıklı olmayınca,gamzesıne dahi yetmiyor.Sakin bana aşk acısı çektim deme,sil gözyaşını bekle.

 

asiyim_safak_sebepsiz_sonbahar_1

Etiketler:2 Yorum YAPILMIS “ Sebep’siz Son’bahar – Asiyim Şafak Yazıyor ” iCiN

  1. Emine Kavalcı dedi ki:

    çok güzel kelamine yüreğine sağlık.Hepimizin hayatından eylül suçlu hiç sevmiyorum eylülleri:)

  2. c_1976yilmazer dedi ki:

    -Hadi,çocuk çaylarımızı tazele…Bir daha da bana aşk acısı çektim deme,herkes kendi acısını en acıklı sanır.Sevgi tek taraflı olunca,karşılıklı olmayınca,gamzesıne dahi yetmiyor.Sakin bana aşk acısı çektim deme,sil gözyaşını bekle…Bu yazıyı çok beğendim.Çayımı tazeleyip Asinin yazılarını bekliyorum.Yüreğine sağlık, kocaman yüreklim .
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

ASİYİM ŞAFAK KÖŞE YAZARLARIMIZ Kategorisindeki Diger Yazilar

Aslı Şafak Yazıyor – Çocukluk

ASLI ŞAFAK YAZIYOR ÇOCUKLUK ... 

Asiyim Şafak Yazıyor – NAZAR

Asiyim Şafak Yazıyor... 

Asiyim Şafak Yazıyor – Aşkın Gülüşte ki Hali

Asiyim Şafak Yazıyor  AŞKIN... 

Sebep’siz Son’bahar – Asiyim Şafak Yazıyor

ASİYİM ŞAFAK YAZIYOR Sebep’siz... 

Resimdeki Adam – Asiyim Şafak – Köşe Yazarlarımız

ASİYİM ŞAFAK YAZIYOR RESİMDEKİ... Haftanın Videosu – EYLÜLLER

KÖŞE YAZARLARIMIZ

nihat_paran_kose_yazarlarimiz

asiyim_safak_kose_yazarlarimiz

DAVAM.AZ

DAVAM AZ

Get the Flash Player to see this player.

Populer Yazilar

Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

Değerli Sanatçımız,... 

Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER Abdil... 

Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

Sizlerden gelen istekler... 

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

Kilise ve Papa Severlere... 

Rastgele Yazilar

Ülkücü Hareket Resimler

Zamanın siyah beyaz... 

BOZKURT RESİMLERİ – 3

EN YENİ BOZKURT RESİMLERİ... 

BaglantilarYASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir...RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009-2017