Loading ...
ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm


18 MART – Vatan Size Minnettardır.

18 MART – Vatan Size Minnettardır.

Çanakkale, bir destandır. Çanakkale; Hürriyetin adı, bir Milletin haykırışı, düşman işgaline karşı Toroslar gibi dik duruşudur.

Çanakkale, tek yürekte binlerce kişinin buluşması, tek yürek halinde ölüme yürüyüşünün adıdır.

Çanakkale, Türk milletinin onur ve namus mücadelesidir.

Ve yine bu destanda, Atatürk’ün Nutuk’ta anlattığı üzere; ‘ Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak… Birinci siperdekiler, hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor. İkinciler onların yerine geçiyor… Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?… Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok… Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar. Bilmeyenler Kelime-i Şehadet getirerek yürüyorlar. Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.’dediği bu ruhu taşıyan Anadolu yiğitleri vardır.

O Anadolu Yiğitlerini, Şehadet şerbetini içen Aziz Şehitlerimizi ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Rahmet ve şükranla anıyoruz. Çanakkale ruhu, her daim yüreğimizde yaşamıştır; bundan sonra da yaşayacak ve yaşatılacaktır. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

BOZKURTLAR FM AİLESİ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,0 Yorum YAPILMIS “ 18 MART – Vatan Size Minnettardır. ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

Neşet Ertaş’ın 5. ölüm yıldönümü

TÜRKÜLERİN BABASI,... 

MALAZGİRT ZAFERİ’MİZİN 946. YILI KUTLU OLSUN

26 AĞUSTOS 1071 MALAZGİRT... 

ALİ BÜLENT ORKAN – 13 AĞUSTOS 1982

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ALİ... Haftanın Videosu – EYLÜLLER

KÖŞE YAZARLARIMIZ

nihat_paran_kose_yazarlarimiz

asiyim_safak_kose_yazarlarimiz

DAVAM.AZ

DAVAM AZ

Get the Flash Player to see this player.

Populer Yazilar

Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

Değerli Sanatçımız,... 

Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER Abdil... 

Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

Sizlerden gelen istekler... 

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

Kilise ve Papa Severlere... 

Rastgele Yazilar

Kelime-i Şehadetin Anlamı

  KELİME-İ ŞEHADETİN... 

BaglantilarYASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir...RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009-2017