program-yapimcilarimiz-ust-1ulkucu-sanatcilar-bolumu-ust-1ulkucu-sehit-bolumu-ust-1facebook-bozkurtlarfm-usttwitter-bozkurtlarfm-ustistek-hatti-ust-bozkurtlarfm-ust

reklam_banksan_1

20 OCAK KATLİAMI 1990

20 OCAK KATLİAMI (1990)

23 yıl sonra 20 Ocak Yanvar Katliamı’nı Unutmadık Unutmayacağız

Azerbaycan derd içinde boğulmuş
Sevenleri diyar diyar kovulmuş
Ağla şair, ağla yurdun dağılmış
Nerde kopuz, nerde kırık keman hey!
Nerde büyük vatan, nerde Turan hey!..

20_ocak_katliami_2013
Osmanlı Devleti’nin son yıllarında; Ermeni Taşnak ve Hınçak çetelerinin doğuda yaşayan Müslüman Türk Halkına; Kıbrıs Çıkarması öncesinde Rum milislerin Kıbrıs Türklerine yaptıkları soykırım ve günümüzde Karabağ’ı işgal etmiş durumdaki Ermeni Devleti’nin Hocalı’da Türk soydaşlarımıza karşı yaptıkları katliamların görülmemesi birer trajedi ve insanlık ayıbıdır.
1990 yılının 19 Ocak’ını 20 Ocak’a bağlayan gece SSCB(Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği) tankları Bakü sokaklarına girerken, 35 bin Rus askeri de şehri işgal eder.
Ancak Kızıl Ordu, bağımsızlık ile ruhunu özdeşleştirmiş Türk Milleti’ni durdurmayı başaramaz. Adı “Bağımsızlık Meydanı” anlamına gelen Azadlık Meydanı’nı dolduran binlerce Azeri Türkü, katledileceklerini bildikleri halde “BİR KERE YÜKSELEN BAYRAK BİR DAHA İNMEZ” diye haykırarak tankların üzerine yürürler.
20 Ocak sabahı, Azadlık Meydanı kan gölü halindedir. Kadın ve çocuklarda dahil olmak üzere 170 soydaşımız bütün dünyanın gözleri önünde Moskof tarafından hunharca katledilir, 800’den fazlası yaralanır, onlarcası ise gemilere bindirilip Hazar denizinin karanlık sularında batırılır…
Bu tarih, Azerbaycan Türkleri’nin, Büyük Lider Merhum Ebulfez Elçibey önderliğinde Rus esaretinden kurtulmaları sürecinin başlangıç tarihidir. Dökülen kan yerde kalmaz ve Türk Yurdu Azerbaycan, 30 Ağustos 1991’de bağımsızlığına kavuşur.
20 Ocak gecesi Türk’ün bağımsızlığı uğruna Rus tanklarının üzerine yürüyen Azerbaycan Türkleri ise yüreklerde ölümsüzleşmişlerdir. Azerbaycan Cumhuriyeti orada şehit olan yüzlerce Azerbaycan Türkü’nün eseridir.
Türk Milleti, İnsanlık tarihinde yeterince acı çekmiştir. Kimsenin ülkemize ve Büyük Türk Milletine bir tek acı daha çektirme hakkı yoktur.
Bozkurtlar Fm olarak 20 Ocak Yanvar Katliamı münasebetiyle şehit olan Azerbaycanlı soydaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Yakınlarının ve bütün Dünya Türklüğü’nün acılarını bir kez daha yürekten paylaşıyoruz.
Türk Milleti olarak böyle acıları bir daha yaşamamayı Yüce Allah’tan niyaz ederken, Büyük Türk Milletine huzur, refah ve aydınlık yarınlar diliyoruz.
Ne mutlu, Türk’üm diyene!

Etiketler: , , , , , , , , ,1 Yorum YAPILMIS “ 20 OCAK KATLİAMI 1990 ” iCiN

  1. salih66 diyor ki:

    Bu katliamı unutmadık unutmayacağız….

Yorum Bolumu Kapali

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

23 Nisan Kutlama Mesajı – Radyo Bozkurtlar Fm

23 Nisan Ulusal Egemenlik... 

İki Devlet Bir Millet Türkiye Azerbaycan

İki Devlet Bir Millet... 

Velican ODUNCU – Ülkücü Şehit – 16-07-1988

ÜLKÜCÜ ŞEHİT VELİCAN... 

Muhsin Yazıcıoğlu – İyi Bilirdik …

Muhsin Yazıcıoğlu... 

Alparslan Türkeş Resimleri 2016

Başbuğ Alparslan Türkeş... 

Radyo Bozkurtlar Fm Duyuru – Yasal Uyarı

Radyo Bozkurtlar Fm Duyuru... KÖŞE YAZARLARIMIZ

nihat_paran_kose_yazarlarimiz

asiyim_safak_kose_yazarlarimiz

murat_calik_kose_yazilari

DAVAM.AZ

DAVAM AZ

İLKSERVER’ E TEŞEKKÜR EDERİZ

ilkserver_hosting

SANAL BASIN ÜYESİ

sanalbasin.com üyesidir

Paylaşmak İstedikleriniz

Get the Flash Player to see this player.

Populer Yazilar

Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

Değerli Sanatçımız,... 

Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER Abdil... 

Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

Sizlerden gelen istekler... 

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

Kilise ve Papa Severlere... 

BaglantilarYASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir...TÜRKiSTAN'IN SESi RADYO BOZKURTLAR FM 2009-2016