ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

20 OCAK KATLİAMI (1990) Unutmadık Unutmayacağız

20 OCAK KATLİAMI (1990)
24 yıl sonra 20 Ocak Yanvar Katliamı’nı Unutmadık Unutmayacağız

20_ocak_1990_yanvar_katliami_2014

Osmanlı Devleti’nin son yıllarında; Ermeni Taşnak ve Hınçak çetelerinin doğuda yaşayan Müslüman Türk Halkına; Kıbrıs Çıkarması öncesinde Rum milislerin Kıbrıs Türklerine yaptıkları soykırım ve günümüzde Karabağ’ı işgal etmiş durumdaki Ermeni Devleti’nin Hocalı’da Türk soydaşlarımıza karşı yaptıkları katliamların görülmemesi birer trajedi ve insanlık ayıbıdır.
1990 yılının 19 Ocak’ını 20 Ocak’a bağlayan gece SSCB(Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği) tankları Bakü sokaklarına girerken, 35 bin Rus askeri de şehri işgal eder.
Ancak Kızıl Ordu, bağımsızlık ile ruhunu özdeşleştirmiş Türk Milleti’ni durdurmayı başaramaz. Adı “Bağımsızlık Meydanı” anlamına gelen Azadlık Meydanı’nı dolduran binlerce Azeri Türkü, katledileceklerini bildikleri halde “BİR KERE YÜKSELEN BAYRAK BİR DAHA İNMEZ” diye haykırarak tankların üzerine yürürler.
20 Ocak sabahı, Azadlık Meydanı kan gölü halindedir. Kadın ve çocuklarda dahil olmak üzere 170 soydaşımız bütün dünyanın gözleri önünde Moskof tarafından hunharca katledilir, 800’den fazlası yaralanır, onlarcası ise gemilere bindirilip Hazar denizinin karanlık sularında batırılır…
Bu tarih, Azerbaycan Türkleri’nin, Büyük Lider Merhum Ebulfez Elçibey önderliğinde Rus esaretinden kurtulmaları sürecinin başlangıç tarihidir. Dökülen kan yerde kalmaz ve Türk Yurdu Azerbaycan, 30 Ağustos 1991’de bağımsızlığına kavuşur.
20 Ocak gecesi Türk’ün bağımsızlığı uğruna Rus tanklarının üzerine yürüyen Azerbaycan Türkleri ise yüreklerde ölümsüzleşmişlerdir. Azerbaycan Cumhuriyeti orada şehit olan yüzlerce Azerbaycan Türkü’nün eseridir.
Türk Milleti, İnsanlık tarihinde yeterince acı çekmiştir. Kimsenin ülkemize ve Büyük Türk Milletine bir tek acı daha çektirme hakkı yoktur.
Bozkurtlar Fm olarak 20 Ocak Yanvar Katliamı münasebetiyle şehit olan Azerbaycanlı soydaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Yakınlarının ve bütün Dünya Türklüğü’nün acılarını bir kez daha yürekten paylaşıyoruz.
Türk Milleti olarak böyle acıları bir daha yaşamamayı Yüce Allah’tan niyaz ederken, Büyük Türk Milletine huzur, refah ve aydınlık yarınlar diliyoruz.
Ne mutlu, Türk’üm diyene!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Bozkurtlar FM veya bozkurtlarfm.com – net – org – hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Radyo Bozkurtlar Fm,Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na,Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na,Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden kişi ve kuruluşlara hakaret derecesine varan yorumlara,küçük düşürücü eleştiri ve hakaret içeren hiç bir yoruma müsade etmez.Bozkurtlar Fm de yayın alan sunucularımız bu yayın politikasına uymaya söz vermişlerdir.Unutmayınızki Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden Kişi yada Kurumlar birgün Milliyetçi Hareket Partisi mensupları tarafından yönetilecektir.Kendimize yapılmasını istemediğimiz yorum ve davranışlardan kaçınarak,Ülkücü Terbiyeye yaraşır bir duruş sergilemeliyiz.Bu tür davranış ve Yorumlarda bulunanlar,Radyomuzdan uzaklaştırma cezası alırlar – Teşekkür Ederiz – BOZKURTLAR FM AİLESİ

Etiketler: , ,0 Yorum YAPILMIS “ 20 OCAK KATLİAMI (1990) Unutmadık Unutmayacağız ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

AZERBAYCAN-HOCALI KATLİAMI,GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

ERDOĞAN HANÇERLİOĞLU – ÜLKÜCÜ ŞEHİT

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERDOĞAN... 

Ben AHMET KERSE – 31 OCAK 1983

TANIDINIZ MI ? 🇹🇷🤘🇹🇷Darağacında... 


 • ulkucuradyo-2022
 • KIRIKKALE SUDE HALI YIKAMA

 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Populer Yazilar

  Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

  Değerli Sanatçımız,... 

  Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

  ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Ruhları... 

  Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

  Sizlerden gelen istekler... 

  Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

  Kilise ve Papa Severlere... 

  Rastgele Yazilar

  DUYURU – 2013 BOZKURTLAR FM ŞİİR YARIŞMASI

  2013 Bozkurtlar Fm Şiir... 

  Destanlar

  DESTANLARIN ÖNEMİ Destanlar,... 

  BOZKURT RESİMLERİ SAYFA 2

  BOZKURT RESİMLERİ SAYFA... 

  ALİ KINIK VİDEOLARI

  Ali Kınık –... 

  Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2022 - turk-gokturkce-turk