ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

Aslı Şafak Yazıyor – Çocukluk

ASLI ŞAFAK YAZIYOR

ÇOCUKLUK
Güneşin yüzünü gösterdiği,gökyüzünün mavileştiği,baharın geldiği gösteren,mis gibi hava,çiçeklerin gülümsemesi, insanın içini gıdıklıyordu.
Gökçe,üniversitede ki arkadaşlarını sabah kahvaltısına davet etmişti.Hazırlıklarını tamamladıktan sonra beklemeye başlamıştı.
Beklenilen misafirler gelmişti. Gökçe hızlı adımlarla kapıyı açmış, arkadaşlarını buyur etmişti..Kapı da İlknur daha ayakkabılarını çıkarmadan
“karnım çok acıktı,çok uzak be sizin evde ”dedi .Gökçe “özellikle beni bulamayın diye Fizana kaçtım,lakin siz beni her yerde buluyorsunuz”dedi.
Güldüler…Gıpta edilen samimi,sıcak arkadaşlıkları bütün sınıfın dilindeydi.
Kahvaltıya geçiyorlardı.Ekmek taze,gönül sofrası taptaze idi.Sofraya,Allah ne verdiyse konmuştu,çay mis gibi dem kokuyordu.
Yemek yerken konuşmamaya özen gösteriyorlardı.Yemekleri bittikten sonra İlknur;”hadi geçmişe dönelim sahi ilk aşkını hatırlayan var mı ?
gerçi unutulmaz,çocukluk diyelim.
Fatma “hadi Gökçe ilk sen” dedi.Gökçe,omuzlarına kadar dökülmüş saçlarını geriye doğru attı,gözlerini kıstı,İlknur,Fatma,Sevim dikkatlerini Gökçe’ye
veriyordu.”Lise birinci sınıftaydım,pekte küçük sayılmam,Deniz vardı beden eğitimi öğretmenim,asil,karakterli,mesafeli,adam gibi adam derler ya,işte öyle.
Yakışıklı,karizmatik,kır saçlıydı ama yaşı büyük değildi,gülünce bambaşka olurdu,sinirlenince insanın yüzüne bakmaz,terslemez de ama yüzüne bakmayınca
karşısında ki anlardı,uzun boyluydu,zayıftı,güneş gözlüğünü taktığı zaman ayrı bir tatlı olurdu.Hep eşofman giyerdi,ara sıra özel günlerde
takım elbiseli hali.Afet olurdu.Çocukluk bu ya, yürüyen karizma derdik adama. Onun dersi olunca okula,ayrı bir zevkle giderdim.
Dersleri hiç bitmesin isterdim. Sadece ben değil bütün okul aşıktı adama.Lise ikinci sınıfa geçtiğimde baktım,beden eğitimi hocamız değişmişti,merdivenleri
üçer-beşer çıktım.Müdür yardımcısının kapısına,dayandım.Tıklattım,heyecanıma baktı,adam ; “ne oldu ? Gökçe “dedi.Sınıf değiştirmek istiyorum”dedim.
”Neden”dedi.”Beden eğitimi derslerimize,Deniz hoca girsin istiyorum” dedim.”Güldü “olmaz” dedi.”İmza toplarım dedim “mümkün değil “dedi.
”Derslere girmezsem”dedim.Ciddiyetimin farkında değildi.”Çık dışarıya “dedi.İsmi,kel müdür yardımcısı olarak kaldı.Çıktım,merdivenin ilk basamağına oturdum.
Deniz hoca,müdürün yanına giriyordu,bana baktı,yön değiştirdi,yanıma geldi,oturdu.”Neyin var,Gökçe dedi.”Hiçbir şeyim yok hocam”dedim.
Hadi sınıfına,ders başlayacak dedi.
Bir karar verdim “Deniz hocanın olmadığı beden eğitimi derslerine girmeyecektim,sürekli nöbetçi öğrenci olacaktım.
Sınıf başkanıydım zaten kimsede bir şey diyemezdi.Dediğimi yaptım,girmedim beden eğitimi derslerine…
Lise bittiğinde yani son gün karne alacağımız gün,Deniz hocamla sarılmayı çok istedim ama yapamadım
“Niye “dedi İlknur..”Sarılmayacağından korktum” dedi.Gökçe…Güldü,çocukluk işte…
Artık büyümüştüm kocaman kız olmuştum.İçimde kaldı ,sokakta görsem sarılırım şimdi ama tabı ki çocuklukta ki gibi değil.
Neyse ,bende çaylarımızı tazeleyim…1 Yorum YAPILMIS “ Aslı Şafak Yazıyor – Çocukluk ” iCiN

 1. Sevda Keleş dedi ki:

  Mükemmel bir yazı ve anlatım
  tebrikler Askı Şafak…
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

ERDOĞAN HANÇERLİOĞLU – ÜLKÜCÜ ŞEHİT

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERDOĞAN... 

Ben AHMET KERSE – 31 OCAK 1983

TANIDINIZ MI ? 🇹🇷🤘🇹🇷Darağacında... 


 • ulkucuradyo-2022
 • KIRIKKALE SUDE HALI YIKAMA

 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Populer Yazilar

  Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

  Değerli Sanatçımız,... 

  Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

  ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Ruhları... 

  Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

  Sizlerden gelen istekler... 

  Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

  Kilise ve Papa Severlere... 

  Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2022 - turk-gokturkce-turk