Loading ...
ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm


Başkal Hayatı, Resimleri,Video ve Şarkı Sözleri

BAŞKAL KİMDİR ?

1972 yılında dünyaya gelen Başkal ist doğumu olup aslen Ispartalıdır Afyon’lu bir anne ve Isparta’lı babası sayesinde her ne kadar İstanbul da yaşamı olsa da tam bir Anadolu kültürüyle yetişmiştir.

Daha ilkokula başlamadan köyde dedesinden dinlediği türküler sayesinde Türk halk müziğine sevdalanmış kendi deyimiyle o günlerden beri esiri olmuştur.

7 yaşında babasının aldığı ilk bağlamasıyla öğrenim hayatı ile beraber müzik hayatı da başlamıştır.

İlk orta ve lise öğrenimini tamamladığında artık gideceği yolu belirleyen Başkal vatani görevini tamamlayıp döndüğü gibi konservatuar sınavlarına girmiş İstanbul teknik ünv.devlet konservatuarı Türk müziği bölümünü kazanarak müziğe olan sevdasını akademik olarak da desteklemiştir.

Bu arada çeşitli yarışmalardan birincilikler almış çeşitli yerlerde programlara çıkmış ve bu programları sırasında tanıştığı bir prodüktörden aldığı teklif doğrultusunda 2000 yılında ilk profesyonel albüm çalışmasını yaparak yalan dünya ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapmıştır.

Aynı yıl özel bir kurumun Türk halk müziği dalında en iyi çıkış yapan sanatçısı seçilmiş özellikle bozlak gırtlağı sayesinde halkın ve otoritelerin büyük beğenisini kazanmıştır.sonrasında müzik piyasasının rekabet ortamında yapılan planları kendi aile ve geleneğine uygun görmediğinden uzunca bir süre albüm yapmayan Başkal 2. olan senin içini 2005 yılında kendi imkanlarıyla piyasaya çıkarmıştır.

2006 yılında yaptığı ne mutlu türküm diyene adlı albümle de 3.profesyonel çalışmasını halka sunmuş özellikle bazı kesimlerden tepki almasına rağmen türkün ve türkünün sesi olmaktan ödün vermeyen Başkal sesi ve yorumu ile dikkat çekerek yolunda ilerlemiştir.yurtdışında üniversitelerden gelen sesinin psikolojik etkisi hakkındaki çalışmalar ve hasta üzerinde olumlu etkileri ile ilgili çalışmalar için davetler almış ama uzun süre Türkiye den ayrı kalamayacağını düşünerek bu çalışmalar dışarıdan destek vermiştir.

Mesleki hayatında sesi ve yorumu dışında hiçbir şekilde gündeme gelmek istemeyen Başkal bu mevcut duruşuyla ve tavizsiz yapısıyla bazı kanalların ve müzik yapımcılarının kara listesine girmiş olsa da halen çalışmalarına ve halk konserlerine yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Videoyu izlerken Radyo Sesini Sağ Üst Taraftan Kısınız

BAŞKAL – NEŞET ERTAŞ – EVVELİM SEN OLDUN AHİRİM SENSİN- VİDEO


 BAŞKAL – VATAN BÖLÜNMEZ – VİDEO

 

BAŞKAL – YALAN DÜNYA – VİDEO

Etiketler: , , , , , , , , , , ,2 Yorum YAPILMIS “ Başkal Hayatı, Resimleri,Video ve Şarkı Sözleri ” iCiN

  1. İbrahim Enes dedi ki:

    Güzel Olmuş Elinize sağlık.

  2. Turkmenoglu dedi ki:

    Seninde ellerine sağlık teşekkürler 🙂
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

Neşet Ertaş’ın 5. ölüm yıldönümü

TÜRKÜLERİN BABASI,... 

MALAZGİRT ZAFERİ’MİZİN 946. YILI KUTLU OLSUN

26 AĞUSTOS 1071 MALAZGİRT... 

ALİ BÜLENT ORKAN – 13 AĞUSTOS 1982

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ALİ... Haftanın Videosu – EYLÜLLER

KÖŞE YAZARLARIMIZ

nihat_paran_kose_yazarlarimiz

asiyim_safak_kose_yazarlarimiz

DAVAM.AZ

DAVAM AZ

Get the Flash Player to see this player.

Populer Yazilar

Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

Değerli Sanatçımız,... 

Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER Abdil... 

Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

Sizlerden gelen istekler... 

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

Kilise ve Papa Severlere... 

BaglantilarYASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir...RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009-2017