RaDYo Player Yükleniyor...
ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

Bir Konuk – Eluca ATALI – Canlı Yayın Konuğu

1 Mayıs 2018 Saat 13:00′ da Radyo Bozkurtlar Fm’ de Bir Konuk Programında Değerli Yazar Eluca ATALI Türkmenoğlu’nun Canlı Yayında Konuğu Olacak.

Ermeniler tarafından katledilen Türkler’in 100. Yılı Konulu programda Eluca Atalı yayın öncesi Radyo Bozkurtlar Fm’e Progmanın içeriğini şu şekilde aktardı;  1918-ci il mart ayının 29-dan başlayaraq 1 nisana kadar 3 gün erzinde ermeni daşnakları kommunistlerle birleşerek Azerbaycan’ın başkendi Baki’da 12 min türkü vehşicesine öldürdüler. Gözlenilmeden şehere giren 32-ci Türküstan silahlı batolyonu ermenilere silahı yere qoymaq emri verdi. Silahlı Türkleri gören ermeniler teslim oldular, lakin Qürbi Azerbaycan, Güney Azerbaycan, Qarabaq ve Quzey Azerbaycan üzre bütün şeherlerde ermeni vehşiliyi davam edirdi. Üst-üste 50 minden artiq türk soyqırıma merzu qaldı, katliam Nuru Paşa’nın başçılığı ile Türk-İslam Ordusu’nun Bakı’ya girib 15 eylül şeherin azad edilmesine kadar davam etdi.

eluca-atali-yazar

ELUCA ATALI KİMDİR.

Bakü Devlet Üniversitesi Kütüphanecilik bölümünden mezun, “Azerbaycan’da Kütüphanecilik: Oluşması, gelişmesi, çağdaş sahne ve perspektifleri” adlı doktora tezini savunmaya hazırlamış.
On iki yaşından şiir yazmaya başladı, literatüre yeni – felsefi-edebi minyatür yazı tarzını getirmiş, bu tarzda, ayrıca hikaye, deneme, mensur şiir, gazete yazısı tarzlarında yüzlerce eseri kendi vatanında ve yurtdışında basılmış ve başka dillere tercüme edildi. Dünya, hayat, insan ve onların etrafında yaşanan her olay onun konusudur. Asif Atanın “İnsan değişmese, dünya değişmez” fikrini esas almış, insanın kendini kamilleştirmesinde ona engel olan eksiklik ve eksikliklerini bediiyat aracılığıyla analiz eder. En çok ilham aldığı doğa ve çocuklardır. “Doğa ve çocuklar bana konu vermekte hiç usanmazlar, bense, onları kendimden soğutmamak için yazıyorum”! – diyor. “İnsandan üstün” (Azerbaycan dilinde), “Paşa Kalbinur: Bibliyografyası” (Azerbaycan, İngiliz, Rusça), “Atilla’nın açık penceresi” (Rusça), “Kum üstünde serçeler”, “Milli monolog” kitapları Azerbaycan’da, “İnsandan üstün “kitabı ayrıca Ankara’da yayınlandı,” Gecikmiş oyuncak “,” Bir yudum özgürlük ” kitapları 2013 yılında yayımlandı,” “Kerküklüler–teklenmiş türkler” 2014, Baki,”Azadlik hekayeleri”, Atlara kurşun sıkmayın”, “Kerküklülər -yalnız buraxılmış türkler” kitabları 2015-de, “Tiqranizm Hocalıda” Türkiye’de ve Azerbaycanda, “Kendini getir” kitabı Daşkent’de, “Yad dilde özgurluk negmesi” ingilisce Amerikada yayımlandı. “İnsandan üstün”, Milli monolog “,” Kum üstünde serçeler” kitapları Farsçaya çevrildi. Ayrıca, sosyal-siyasi konuda makalelerle basında düzenli görünüyor. “Tiqranizm Hocalıda” dram eseri Azerbaycan Dövlet TV-si terefinden yaxin zamanda efire çıxacaq.
Şu anda İsveç’te yaşıyor, evli, çalışıyor, edebi yaratıcılık ve gazetecilikle ciddi meşguldür.
KIBATEK – 42 ölkenin edebiyyat araşdırmaçılarını, şair və yazarlarını ehate eden qurumun her il bir ölkenin yazar ve şairine verdiyi Türk Dünyasına Hidmet ödülünü 2017- ilde Eluca Atalıya layiq görmüşdü.
Irak Türkmen Edebiyatçılar Örgütünden Kalem Ustası ödülü verilmiş.

Yazarımız Eluca Atalı’nın 19 Kitabı Yayınlanmıştır.

Radyo Bozkurtlar Fm

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Bozkurtlar FM veya bozkurtlarfm.com – net – org – hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Radyo Bozkurtlar Fm,Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na,Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na,Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden kişi ve kuruluşlara hakaret derecesine varan yorumlara,küçük düşürücü eleştiri ve hakaret içeren hiç bir yoruma müsade etmez.Bozkurtlar Fm de yayın alan sunucularımız bu yayın politikasına uymaya söz vermişlerdir.Unutmayınızki Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden Kişi yada Kurumlar birgün Milliyetçi Hareket Partisi mensupları tarafından yönetilecektir.Kendimize yapılmasını istemediğimiz yorum ve davranışlardan kaçınarak,Ülkücü Terbiyeye yaraşır bir duruş sergilemeliyiz.Bu tür davranış ve Yorumlarda bulunanlar,Radyomuzdan uzaklaştırma cezası alırlar – Teşekkür Ederiz – BOZKURTLAR FM AİLESİ

Etiketler: , , , , , , ,0 Yorum YAPILMIS “ Bir Konuk – Eluca ATALI – Canlı Yayın Konuğu ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

ERDOĞAN HANÇERLİOĞLU – ÜLKÜCÜ ŞEHİT

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERDOĞAN... 

Ben AHMET KERSE – 31 OCAK 1983

TANIDINIZ MI ? 🇹🇷🤘🇹🇷Darağacında... 


 • ulkucuradyo-2022
 • KIRIKKALE SUDE HALI YIKAMA

 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Populer Yazilar

  Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

  Değerli Sanatçımız,... 

  Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

  ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Ruhları... 

  Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

  Sizlerden gelen istekler... 

  Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

  Kilise ve Papa Severlere... 

  Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2022 - turk-gokturkce-turk