Loading ...
ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm


İran’dan Erdoğan’a Çok Sert Yanıt

İran’dan Erdoğan’a çok sert yanıt

 
Başbakan Recep Erdoğan’ın İran’a yönelik ifadelerine İranlı bazı politikacılar sert karşılık vererek Erdoğan’ı “dürüst olmamakla” suçladılar.
Erdoğan’ın ifadelerini değerlendiren İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanvekili İsmail Kevseri, “Maalesef, Türk yetkilileri yeterince dürüst değiller çünkü kendi sözlerini söylemiyorlar. Ankara, bir nevi dünya emperyalizminin taşeronu ve aracı haline gelmiştir. Erdoğan ve Türkiye’deki karar vericiler, kendileri karar veremiyor ve onlara dikta edilenleri yapmaktalar” dedi.

Kevseri, daha önce İstanbul’daki Suriye’nin Dostları Konferansı’nı da eleştirdiğinde Ankara için “emperyalizmin taşeronu” ifadesini kullanmıştı.

Asıl Erdoğan dürüst değil
Aynı komisyonun üyesi Hüseyin İbrahimi, Erdoğan’ın İran’ı dürüst olamamakla suçladığı ifadelerine, “Asıl Erdoğan dürüst değil” karşılığı ile yanıt verdi. İbrahimi, “Erdoğan sürekli füze kalkanı sisteminin İran için tehdit olmadığını belirtiyor. Bu da onun dürüst olmadığını göstermektedir çünkü bu sitem kesinlikle İran’a karşı kurulmuştur” dedi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun ifadeleri ile Erdoğan’ın ifadelerinin çeliştiğini iddia eden İbrahimi, “Bu da Erdoğan’ın dürüst olamadığını gösteren örneklerden biri” diye konuştu.

Söz konusu milletvekili geçen yılın Aralık ayında, Kürecik’teki NATO radar sisteminin İran’a saldırı olması halinde vurulacağını söyleyerek Ankara-Tahran hattında gerilime neden olmuştu.

Gerilimi giderme röportajları
Türkiye’nin Tahran’daki Büyükelçisi Ümit Yardım bugün İran’ın önemli haber ajanslarından Fars’a verdiği röportajda gerilimi gidermeye yönelik ifadelerde bulundu. Büyükelçisi Yardım, Türkiye’nin İran’la olan dostluğuna önem verdiğini ve bunu kaybetmek istemediğini söyledi.

Dün de İran’ın Ankara Büyükelçisi Bahman Hüseyinpur, gerilimi yumuşatmaya yönelik Türk basınına röportaj vermişti.

Bu Haber Doğru Haberin Adresi ETİK HABER‘den alınmıştır.

Bozkurtlar Fm, Etik Haber‘e ait Haber ve Görselleri yayınlama hakkına sahiptir.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,2 Yorum YAPILMIS “ İran’dan Erdoğan’a Çok Sert Yanıt ” iCiN

  1. Muammer TUNCEL dedi ki:

    iRAN iLK ÖNCE KENDi AC KARNINI DOYURSUN TÜRKiYEYE KARSI KiN FiTNE iFTiRA ATACAGINA..YÜCE RABiMiN BEGENEREK YARATIGI KADINA VE iNSANLARA SAYGILARI YOK..TÜRKiYE DÜNYADA BiR TEK LAiK ISLAM ÜLKE ÖRNEK ALSINLAR..iRANIN VE ORTADOGUNUN TAPUSU DAHA HALEN TÜRKiYEDiR..VE iSRAiLiN TAPUSU DAHA HALEN TÜRKiYEDiR..iSRAiL BAYRAGINDA OLAN ALTI KÖSELi YILDIZ MÜHRü SÜLEYMAN KASTAMONU BEYLiGi 1292 TARiHiNDE KURULAN CANDAROGULARINA AiTDiR..

  2. Muammer TUNCEL dedi ki:

    DAHA DÜNE KADAR PKK PiCLERiNi DESTEKLEYEN VE YATAKLIK EDEN iRAN SURiYE GiBi ARAB ÜLKELERi..BUNLARIN MÜSLÜMANLIK iLE HiCBiR ALAKALARI YOK..
    INSALLAH TÜRKiYEMiZ KUTSAL VATANIMIZ GÜCLÜ OLUR DÜNYADA VE BÜTÜN DÜNYA VATANIMIZA MUHTAC OLUR..
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL,HABER Kategorisindeki Diger Yazilar

SOMA İÇİN TAZİYE MESAJI – BOZKURTLAR FM

BAŞIMIZ SAĞOLSUN SOMA... 

2014 Kamu İşçi İkramiyelerinin Verilme Tarihleri Belli Oldu

2014 Kamu İşçi İkramiyelerinin... 

İran’dan Erdoğan’a Çok Sert Yanıt

İran’dan Erdoğan’a... Haftanın Videosu – EYLÜLLER

KÖŞE YAZARLARIMIZ

nihat_paran_kose_yazarlarimiz

asiyim_safak_kose_yazarlarimiz

DAVAM.AZ

DAVAM AZ

Get the Flash Player to see this player.

Populer Yazilar

Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

Değerli Sanatçımız,... 

Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER Abdil... 

Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

Sizlerden gelen istekler... 

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

Kilise ve Papa Severlere... 

Rastgele Yazilar

Hangi Kurt Kazanacak

  Kızıldereli Cherokee... 

Milli Değerler ve Din

  VATANIMIZA VE MİLLETİMİZE... 

BaglantilarYASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir...RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009-2017