ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

Murat Çalışkan – Ülkücü Şehit – 1 eylül 1977

ÜLKÜCÜ ŞEHİT MURAT ÇALIŞKAN – 1 EYLÜL 1977 / ANTALYA
UNUTMAK İHANETTİR
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MURAT ÇALIŞKAN’I RAHMET VE MİNNETLE YAD EDİYOR,ŞÜKRANLA ANIYORUZ.

murat-caliskan-ulkucu-sehit-antalya-1977

Ülkücü Şehit Murat Çalışkan 20 yaşındaydı. Antalya’nın Doyran Beldesi’nden olan Murat Çalışkan, Çakırlar Bölgesi’nde yapılan akşam toplantılarına katılan aktif bir Ülküdaşımızdı. İlk, orta ve liseyi Antalya’da okuduktan sonra Burdur Eğitim Enstitüsünü kazanmıştır. O dönemde Komünistlerin çoğunlukta olduğu okula bir Ülkücü olarak gidiyor ve “Ben bu okulu komünistlerin elinden kurtaracağım…” diye çevresindeki arkadaşlarına ve ağabeylerine söylüyor.

Okula başladıktan sonra Komünistlerden okula gelmemesi yönünde tehditler alsa da kararlılıkla okumaya devam ediyor. Ailesinin ekonomik durumunun iyi olmasından dolayı şahsına ait Murat 124 marka aracıyla Burdur’daki Ülkücü faaliyetlere de destek vermektedir.

Okul kapandıktan sonra yaz tatilinde memleketi Antalya’ya geliyor. Kaldığı dersleri kurtarmak üzere yaz okuluna gitmek için hazırlıklar yapıyordu. Annesine “Anne benim adımı okudular, beni öldürecekler…!!!” diye annesinden helallik alıyor. Yaz okulu için okula gittiğinde bir akşam ders arasında Komünist bir gurubun saldırısına uğruyor. Murat’ı acımadan sopalarla döven kalabalık gurup, okulun 3’üncü katından aşağıya atıyor.

Murat’ı gören arkadaşları hemen Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırıyorlar ama durumu ağır olunca tam teşekkülü bir hastaneye, en yakını Antalya’yaya götürülmesi gerektiğini söylüyorlar. Arkadaşları Murat’ın evini arayıp annesine “Teyzeciğim Murat hastalandı, onu evinize getireceğiz…” dedikten sonra Murat’ın kendi şahsi arabasıyla Antalya’daki baba ocağına getirirler. Buradan da Antalya Devlet Hastanesi (o zamanlar Kadın Yarığı’nın orada)’ne kaldırılır. Hastanede yatarken Murat’ın acılı babası tüm imkânların kullanılmasını, gerekli tüm masrafları karşılayacağını söylese de, özel uçak kiralayıp Ankara’ya götürmek için uçak ücretini dahi ödediyse de doktorlar Murat’ın o yolu gidecek kadar bile zaman kaybına vücudunun dayanamayacağını söylerler. 1 ay’a yakın bir süre komada yatan Murat, “darpa dayalı kalp ve ciğer yetmezliğinden” 1 Eylül 1977 Perşembe günü şehadete kavuşur.

Cenazesi Antalya’nın Doyran Şeyh Kamil Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Cenazeye çok sayıda Ülküdaşı katılmış ve Murat’ın Burdur’da kalan elbiselerini oradaki arkadaşları getirip aileye teslim ettikten sonra kabri başında Ülkücü yemini ederek, iman tazelemişlerdir. Mezar taşına “Üniversiteli” diye de yazılmıştır. Ruhu şâd olsun.

murat-caliskan-ulkucu-sehit-antalya-2

Onlar Hayatlarının Baharlarında İkbal Peşinde Koşmayıp,Ülkelerinin Bölünmemesi İçin Can verdiler.Onlar Örnek Alacagımız Can Ülküdaşlarımız ! Ahde Vefa Bize Onlardan kalan Miras.Peygamberimize Komşu Oldular.
Bugün Onları Rahmet ve Minnetle Yad ediyor,şükranla Anıyoruz.
RADYO BOZKURTLAR FM
Şehitlerimizin aziz ruhları için bir Fatiha’yı esirgemeyelim
VE BİNLERCE ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZİ UNUTMADIK VE UNUTTURMAYACAĞIZ!!!
RUHLARI ŞAD MEKANLARI CENNET OLSUN…ŞEHİTLERİMİZ İÇİN EL FATİHA

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Bozkurtlar FM veya bozkurtlarfm.com – net – org – hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Radyo Bozkurtlar Fm,Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na,Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na,Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden kişi ve kuruluşlara hakaret derecesine varan yorumlara,küçük düşürücü eleştiri ve hakaret içeren hiç bir yoruma müsade etmez.Bozkurtlar Fm de yayın alan sunucularımız bu yayın politikasına uymaya söz vermişlerdir.Unutmayınızki Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden Kişi yada Kurumlar birgün Milliyetçi Hareket Partisi mensupları tarafından yönetilecektir.Kendimize yapılmasını istemediğimiz yorum ve davranışlardan kaçınarak,Ülkücü Terbiyeye yaraşır bir duruş sergilemeliyiz.Bu tür davranış ve Yorumlarda bulunanlar,Radyomuzdan uzaklaştırma cezası alırlar – Teşekkür Ederiz – BOZKURTLAR FM AİLESİ
YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…TÜRKiSTAN’IN SESi RADYO BOZKURTLAR FM 2009-2016

Etiketler: , , , , ,0 Yorum YAPILMIS “ Murat Çalışkan – Ülkücü Şehit – 1 eylül 1977 ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL,ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Kategorisindeki Diger Yazilar

ERDOĞAN HANÇERLİOĞLU – ÜLKÜCÜ ŞEHİT

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERDOĞAN... 

Ben AHMET KERSE – 31 OCAK 1983

TANIDINIZ MI ? 🇹🇷🤘🇹🇷Darağacında... 


 • ulkucuradyo-2022
 • KIRIKKALE SUDE HALI YIKAMA

 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Populer Yazilar

  Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

  Değerli Sanatçımız,... 

  Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

  ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Ruhları... 

  Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

  Sizlerden gelen istekler... 

  Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

  Kilise ve Papa Severlere... 

  Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2022 - turk-gokturkce-turk