Loading ...
ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm


Yurtta Sulh Yoksa,Cihanda Sulh Gereksizdir

Yurtta sulh yoksa, cihanda sulh gereksizdir.
300 milyon Türkistan’ımızın doğusu olarak kabul edilen, 30 milyondan fazla Uygur Türkünün yaşadığı bölge olan Doğu Türkistan’ın çinin komünist baskıları ve şiddeti karşısında çaresiz kalmıştır. Bilinmesi gereken nedenlerinin başında çinin aslında çıkarları söz konusudur. Bölgede ki Türkleri yoksulluğa, fakirleşmeye yöneltmeleri bununlar birlikte çaresiz kalan, Uygurlu gençler, çalışmak için, çin fabrikalarında çok ucuz ücretle ikinci sınıf insan muamelesi görülerek çalıştırılması ve o gençlerin Çinlilerin içinde yok olmalarının sağlanmasıdır. Bir hapishaneden farksız olan bu durumda parası olmayan Uygurlu Türkler dışarı çıkmaları imkânsız hale getirilmiştir.
Hemen her gün çinli işçilerle çıkan kavgada bir çok kardeşimiz yaralanmakta hayatını kaybetmektedir.
5 Temmuz 2009 da bunlardan biriydi o gün yine Türk kardeşlerimize baskı zulüm yapılmış çıkan çatışmada çok sayıda Uygurlu kardeşlerimiz hayatını kaybetmiştir. Bu haberi alan aileler protesto gösterileri düzenledikleri sırada üzerlerine çinli polisler rastgele ateş açarak bir çok Türk soydaşımızı katleder.
İşin bir diğer tarafı da Doğu Türkistan topraklarının zengin yer altı madenlerine sahip olması, çinde bulunan 164 zengin elementin 148 nin Doğu Türkistan topraklarında çıkmasıdır.
Bizim için; Kerkük, Musul, ne ise İstanbul aynıdır, Tebriz, Karabağ ne ise İzmir, Hakkari aynıdır, Urumçi ne ise Ankara aynıdır.
Söz konusu mısır, filistin, suriye, ırak, hatta arakan olunca gözyaşı dökenler, yardıma koşanlar, tatillerini yarıda bırakanlar nedense aynı hassasiyet ve davranışı Türk için gösteremiyor. Kardeşlerimizi terörist ilan edebilecek kadar ileri gidebiliyorlar.
Şunu hiç kimse unutmasın Başbuğ Atatürk “Yurtta sulh cihanda sulh” sözünde anlatmak istediği açık ve nettir. Benim yurdumda barış yoksa bütün dünyada da olmasın.
Biz bugün burada bir araya geldiğimiz dava arkadaşlarımızla aynı sorunda aynı yolda sözümüzü net olarak söylüyoruz. Türkistan toprakları azad olana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.
Ne mutlu Türküm Diyene / Diyebilene…

TURAN OCAKLARI

yurtta_sulh_yoksa_cihanda_sulh_gereksizdir

Etiketler: , , , ,0 Yorum YAPILMIS “ Yurtta Sulh Yoksa,Cihanda Sulh Gereksizdir ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

Emin Demir FERMAN Albümü 2017 Çıktı

Emin Demir FERMAN Albümü... 

Neşet Ertaş’ın 5. ölüm yıldönümü

TÜRKÜLERİN BABASI,... 

MALAZGİRT ZAFERİ’MİZİN 946. YILI KUTLU OLSUN

26 AĞUSTOS 1071 MALAZGİRT... Haftanın Videosu – EYLÜLLER

KÖŞE YAZARLARIMIZ

nihat_paran_kose_yazarlarimiz

asiyim_safak_kose_yazarlarimiz

DAVAM.AZ

DAVAM AZ

Get the Flash Player to see this player.

Populer Yazilar

Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

Değerli Sanatçımız,... 

Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER Abdil... 

Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

Sizlerden gelen istekler... 

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

Kilise ve Papa Severlere... 

BaglantilarYASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir...RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009-2017