ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

Yurtta Sulh Yoksa,Cihanda Sulh Gereksizdir

Yurtta sulh yoksa, cihanda sulh gereksizdir.
300 milyon Türkistan’ımızın doğusu olarak kabul edilen, 30 milyondan fazla Uygur Türkünün yaşadığı bölge olan Doğu Türkistan’ın çinin komünist baskıları ve şiddeti karşısında çaresiz kalmıştır. Bilinmesi gereken nedenlerinin başında çinin aslında çıkarları söz konusudur. Bölgede ki Türkleri yoksulluğa, fakirleşmeye yöneltmeleri bununlar birlikte çaresiz kalan, Uygurlu gençler, çalışmak için, çin fabrikalarında çok ucuz ücretle ikinci sınıf insan muamelesi görülerek çalıştırılması ve o gençlerin Çinlilerin içinde yok olmalarının sağlanmasıdır. Bir hapishaneden farksız olan bu durumda parası olmayan Uygurlu Türkler dışarı çıkmaları imkânsız hale getirilmiştir.
Hemen her gün çinli işçilerle çıkan kavgada bir çok kardeşimiz yaralanmakta hayatını kaybetmektedir.
5 Temmuz 2009 da bunlardan biriydi o gün yine Türk kardeşlerimize baskı zulüm yapılmış çıkan çatışmada çok sayıda Uygurlu kardeşlerimiz hayatını kaybetmiştir. Bu haberi alan aileler protesto gösterileri düzenledikleri sırada üzerlerine çinli polisler rastgele ateş açarak bir çok Türk soydaşımızı katleder.
İşin bir diğer tarafı da Doğu Türkistan topraklarının zengin yer altı madenlerine sahip olması, çinde bulunan 164 zengin elementin 148 nin Doğu Türkistan topraklarında çıkmasıdır.
Bizim için; Kerkük, Musul, ne ise İstanbul aynıdır, Tebriz, Karabağ ne ise İzmir, Hakkari aynıdır, Urumçi ne ise Ankara aynıdır.
Söz konusu mısır, filistin, suriye, ırak, hatta arakan olunca gözyaşı dökenler, yardıma koşanlar, tatillerini yarıda bırakanlar nedense aynı hassasiyet ve davranışı Türk için gösteremiyor. Kardeşlerimizi terörist ilan edebilecek kadar ileri gidebiliyorlar.
Şunu hiç kimse unutmasın Başbuğ Atatürk “Yurtta sulh cihanda sulh” sözünde anlatmak istediği açık ve nettir. Benim yurdumda barış yoksa bütün dünyada da olmasın.
Biz bugün burada bir araya geldiğimiz dava arkadaşlarımızla aynı sorunda aynı yolda sözümüzü net olarak söylüyoruz. Türkistan toprakları azad olana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.
Ne mutlu Türküm Diyene / Diyebilene…

TURAN OCAKLARI

yurtta_sulh_yoksa_cihanda_sulh_gereksizdir

Etiketler: , , , ,0 Yorum YAPILMIS “ Yurtta Sulh Yoksa,Cihanda Sulh Gereksizdir ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

ERDOĞAN HANÇERLİOĞLU – ÜLKÜCÜ ŞEHİT

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERDOĞAN... 

Ben AHMET KERSE – 31 OCAK 1983

TANIDINIZ MI ? 🇹🇷🤘🇹🇷Darağacında... 


 • ulkucuradyo-2022
 • KIRIKKALE SUDE HALI YIKAMA

 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Populer Yazilar

  Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

  Değerli Sanatçımız,... 

  Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

  ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Ruhları... 

  Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

  Sizlerden gelen istekler... 

  Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

  Kilise ve Papa Severlere... 

  Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2022 - turk-gokturkce-turk