ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not 

Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not Hatırlatıp,Sonra tekrar sormak gerekiyor,sonra ister sevsinler ister sevmesinler,ama o Şanlı Türk Bayrağını Ayaklar altına alan papaz bozuntusunun arka ayağını kırmayı çok isterdim,Birgün gelip o Papaz bozuntusunun Türk Bayrağına basan ayağının kırılacağını Adım gibide biliyorum ve bu konuyu çok dikkatli okumanızı rica ediyorum,işte bitmez tükenmez kilise ve papa çılgınlıkları…Turkmenoğlu Bu konuyu hazırlamak aklına nerden geldi diyecekler için bir küçük hatırlatma yapıp yazıyı sizlere sunacağım..Bu hafta tüm haberlerde,tüm gazetelerde Papa ABD,İrlanda ve Almanya Kiliselerinde küçük çocuklara taciz ve tecavüz eden Papazların Tanrı ve mahkeme huzurunda hesap vermesini istemiş,Nasıl olacak bu iş bilmiyorum ama Papa efendi istemiş bunu bir görelim…Küçük bir hatırlatma (Aslında çok büyük bir hatırlatmadır) Yazının içinde suç unsurlarını okurken dikkat edinizki Tecavüze uğrayan çok yakın akraba olabilir der ama Kız kardeş’te olabilir der,Yani Papaz Efendiler için kuzen hala kızı vs yanında kız kardeşede tecavüz sucu aynı kategoriye giriyor..Şimdi sizleri Kilisede Günahlar nasıl affedilir… ve nasıl para kazanılır? Yazısıyla başbaşa bırakıyorum

Ve bu Yazının Devamının geleceği hatırlatmasını yapmak istiyorum…

 

                              Günahlar nasıl affedilir… Ve nasıl para kazanılır?


 Kilisenin tarihi, kendi ilk fikirlerinin, inançlarının ve geleneklerinin tam ve mutlak bir inkârıdır. Ortaçağ ve Rönesans Papalık tarihi –emsalsiz bir rezillik ve suç tarihi– üzerine sayısız ciltler yazılmıştır. Burada, gerçek durumu özetleyen ve bununla ikiyüzlü mitler arasındaki uçurumu gösteren bir örnekle yetineceğiz.
1517 yılında, Papa X. Leo, kişinin ruhunu makul bir para karşılığında kurtarabilmesi için Taxa Camerae’yi başlattı. Bu basit tedbirle, ne kadar kötü olursa olsun bağışlanamayacak suç yoktu. 35 madde arasından şunları okuyoruz:
“1. İster rahibelerle, ister kendi kuzenleriyle, yeğenleriyle ya da kızlarıyla (aynen böyle!), yani bir şekilde herhangi bir kadınla cinsel günah işleyen bir rahip, 67 pound 12 şilin ödemesi karşılığında bağışlanacaktır.

2. Eğer rahip, zina günahıyla birlikte doğaya ya da hayvanlara karşı işlenmiş günahlarının da bağışlanmasını istiyorsa, 219 pound 15 şilin ödemek zorundadır. Fakat kadınlarla değil de sadece oğlanlarla ve hayvanlarla doğal olmayan günahlar işlemişse, 131 pound 15 şilin ödemelidir.

3. Bir bakirenin kızlığını bozan rahip, 2 pound 8 şilin ödemelidir

4. İster kaldığı manastırda ister dışarıda, aynı anda veya art arda bir ya da birden çok erkeğe kendini veren rahibe, baş rahibenin saygısını kazanmak istiyorsa 131 pound 15 şilin ödemelidir.

7. Tüm davalardan azade tutulmak ve yasak ilişkilerini sürdürmek için geniş bir muafiyet elde etmek isteyen zinacı bir kadın, Papaya 87 pound 3 şilin ödeyecektir. Aynı şekilde, koca da aynı miktarı ödeyecektir, eğer koca kendi çocuklarıyla ensest ilişkiye girmişse, ek olarak 6 poundluk bir vicdani ödeme yapacaktır.

8. Tecavüz, soygun veya kundakçılık suçları için eziyet yapılmaması ve bağışlanması, suçluya 131 pound 7 şiline mal olur.

9. Ruhban kesime ait olmayan birinin şahsında gerçekleşen adi cinayetin bağışlanma bedeli 15 pound 3 penstir.

10. Eğer katil aynı gün iki veya daha fazla kişinin ölmesine neden olmuşsa, bir kişiyi öldürmüş gibi ödeme yapar.

11. Karısına kötü davranan koca, kilise kasasına 3 pound 4 şilin öder; eğer karısını öldürmüşse 17 pound 15 şilin, eğer karısını başka biri ile evlenmek için öldürmüşse ekstra olarak 32 pound 9 şilin öder. Kocaya suç işlerken yardım edenler adam başı 2 poundla bağışlanır.

12. Çocuğunu boğarak öldüren baba 17 pound 15 şilin ödemelidir [yani bir yabancıyı öldürmekten 2 pound daha fazla], baba bunu annenin izni ile yapmışsa bağışlanması için 27 pound 1 şilin ödemelidir.

Kürtaj da kolayca bağışlanabilmekteydi:

13. Kendi çocuğunu rahminden çıkararak yok eden annenin ve suça katkıda bulunan kocanın, her ikisi birden 17 pound 15 şilin ödemelidir. Kendisinin olmayan bir çocuğun kürtajını kolaylaştıranlar 1 pound eksik öderler.

14. Kardeş, kız kardeş, anne ya da babasını öldüren 17 pound 5 şilin ödemelidir.

Bununla birlikte, hiyerarşinin yüksek kademelerindeki piskopos veya baş keşiş öldürülürse, ödenecek miktar çok ağır biçimde artıyordu; ilk saldırı için 131 pound 14 şilin, geri kalanlar için yarı miktarı. (15). Üstelik katil “çeşitli zamanlarda birçok rahibi öldürürse, ilk cinayet için 137 pound 6 şilin ve geri kalanlar için de bunun yarısını ödemek zorundaydı.” (16)

Fakat cinayet, tecavüz veya çocuk öldürmekten çok daha ağırı, menfur dinsel sapkınlık suçuydu; yani resmi Kilisenin fikirlerinden farklı fikirlere sahip olmak. Kadın ya da erkek bir sapkın, fikirlerinden dönmüş olsa bile toplam 269 pound ödemek zorundayken, “yakılmış, asılmış ya da herhangi bir şekilde idam edilmiş bir sapkının oğlunun itibarı 218 pound 16 şilin 9 penslik ödeme yapmadığı sürece iade edilemez”di. (19)

Liste, sahtekârlık, kaçakçılık, borçların ödenmemesi, kutsal günlerde et yeme, papazlık rütbesi almak isteyen rahiplerin gayri meşru çocukları ve hatta rahip olmak isteyen hadımlarla (33. maddeye göre en az 310 pound 16 şilin ödemeliydiler) devam ediyor.

Bu çıkarcı rezillik listesine rağmen, Papa X. Leo, Katolik tarihçiler tarafından “Kilise tarihinde papalık makamının en parlak ve belki de en tehlikeli döneminin” baş kişisi olarak tanımlanır. (Bakınız: P. Rodríguez, (1997). Mentiras fundamentales de la Iglesia católica. Barcelona: Ediciones B., Anexo, s.397-400.)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,17 Yorum YAPILMIS “ Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not ” iCiN

 1. Öznur YAVUZ dedi ki:

  Mehmet Akif Ersoy Avrupa’dan döndüğünde yaptıkları dinimiz gibi ,dinleri bizim yaptıklarımız gibi diye boşuna söylememiş…Bu nasıl bir zihniyettir ki insanları parasıyle günah işlemeye sevk ediyor…Maddiyatla maneviyat bir tutulurmu!Ünlü felsefeciler ahlak kavramını enine boyuna irdelerken kendi dinlerindeki bu çarpıklığı neden irdelemiyorlar çok şaşırtıcı…Ayrıca haber için teşekkür ederiz…Papa ve kilise sevenler çok özellikle dinler arası diyaloğun rövanşta olduğu günümüzde faydalı olur umarız….

 2. adem dedi ki:

  Bu nasıl bir anlayış, akıl karmaşası, nasıl bir zihin çarpıklığıdır. Dünyaya ahlak dersleri veren, onlarca kuram üreten avrupalının inandığı dinin temelleri bu mu?  Para ile maneviyat satın alınabiliyor. Madem günahlar affediliyor o zaman sevaplarda satın alınabilir değil mi? yaşayın o zaman herkese herşeyi yapın sonra ver parayı sil günahları.

 3. Öznur YAVUZ dedi ki:

  OLAY 1:30 Ağustos sabahı Mustafa Kemal savaş alanında dolaşıyordu. Çevre binlerce düşman cesedi ve birbiri üzerine yığılmış yüzlerce topçu hayvanı terk edilmiş silah top ve cephane doluydu. Atatürk şöyle söylendi : “Bu görünüm insanlığı utandırabilir. Ancak meşru savunmamız için buna zorunlu olduk. Türkler ulusların yurdunda böyle bir harekete girişmezler.” Arta kalanların arasında yırtılmış orada bırakılmış bir de Yunan bayrağı gören komutan eliyle bayrağın kaldırılmasını imleyerek (işaret ederek) “Bir ulusun bağımsızlık belgisidir (alametidir). Düşman da olsa saygılı olmak gerektir.
  Kaldırıp topun üzerine koyunuz.” dedi.
  OLAY 2:
  12 NİSAN 2005 Yunanistan ve Türkiye arasında varılan Güven Artırıcı Önlemler Paketi çerçevesinde Kara Harp Okuluna giden Yunanlı 2 subay ve 5 Kara Harp Okulu öğrencisinin odalarına üzerinde ingilizce küfürler
  yazılı yırtık bir Türk bayrağı asıldığı açıklandı….
  yorumsuz

 4. aysun dedi ki:

  ya boyle sacmalıkmı olur para ıle sevap alınırmı  eğer bunlara ınanan ınsanlar varsa acıyorum valla insanlıktan  cıkmıslar bunlar

 5. Serhat dedi ki:

  Böyle saçmalık  olurmu ya  bu kadar da değil artık

 6. berna umay dedi ki:

  Hani TÜRK’lerde bazı kesimimiz BATI’YA özeniyor ya, oysaki BATI’DA özenilecek hiç bir şey yok. Ne medeniyeti, ne uygarlığı, ne de çağdaşlığı. Bu toplum ve zihniyet aydın diye geçinen kesimin ne aydınlığı nede insanlığı var aksine insan dışı olaylardır. Bizlerin BATI’ya özencekleri yerine, onlar bizim medeniyetimize, çağdaşlığımıza hoşgörü dinimize özenmelidir.MEHMET AKİF ERSOY’un dediği MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR mısralarını vurgularken bunu anlattığı apaçık meydandadır. Rezil hüsran bir sonuçtur. İnsanı insan yapan kültürüdür, tarihidir ve o yüzden diyorum ki NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..

 7. Turkmenoglu dedi ki:

  Ne Mutlu Türküm Diyene…Diyemeyenler Utansınlar.
  Ayrıca Serhat Kardeşim Saçmalık dediğin şeyler o toplumun yaşam tarzı demek oluyorki saçma sapan bir toplum düzeni ve çarpık bir yaşam tarzıdır batıdaki yaşam.. neyini alacağız biz bu toplumun ? Nesini?

 8. Ayşe dedi ki:

  Saçmalıktan başka birşey değil bunların yaşam tarzı.Bildiğim kadarıyla bunların kız kardeşle evlenmesi bile suç ve günah değildir,İslamiyetin güzelliği burdadır işte günah bellidir sevap bellidir.Ama bakınız kuralları bunlar kendilerine göre yontup koyarlar işte avrupanın papa ve papazları yorum ve yazı ortadadır,gerçekten çok güzel bir yazı hazırlayan ve duyuranlardan Allah razı olsun.

 9. Ozan MANAS dedi ki:

  Sağlam kaynakçalı bir araştırma sonucu yazmış olduğunuz bu yazıyı ilgi ile okudum. Misyonerlerce kandırılıp din değiştiren gençlerimiz ve dinler arası diyalog delilerinin olduğu bu dönemde bu konu üzerine yazılan en anlamlı yazı olmuş. Tebriklerimi iletir devamını dilerim inşallah.

 10. alper dedi ki:

  İyiki Türküz söyleyecek bişey bulamadık

 11. Turkmenoglu dedi ki:

  İnşallah bu konuyla ilgili yazılarımız devam edecek Ozan Manas kardeşim,bu arada sitemize hoş geldiniz bizi çok mutlu ettiniz.

 12. kürşat dedi ki:

  Arkadaşlar içinde Allah korkusu ve Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (sav )sevgisi olmayan maneviyatsızlardan hertürlü hareket beklenir.Çok görmemek lazım çünki:o maneviyatsızlar domuz etiyle beslendikleri için bu durum onlara gayet normaldir.Ama biz müslümanlar olarak bu gibi davranışlara hep karşıyız ve karşı çıkacaz.YÜCE YARADANIM VE PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMAD(SAV)KANUN VE SEVGİSİYLE İÇİMİZDEKİ İMANLA BU DÜNYAYA YİNE KENDİMİZİ BELLİ EDECEZ.AZ KALDI…

 13. Yusuf71 dedi ki:


  DÜNYADA TEK DEĞİŞTİRİLMEMİŞ DİN İSLAMDIR.HİRİSTİYANLARIN PAPAZLARI KENDİ ÇIKARLARI İÇİN PARA KARŞILIĞINDA AFFEDİLME BAĞIŞLANMA GİBİ UNSURLARI GÖZ ÖNÜNE ALIYOR. AMA HZ. İSA(A.S)   HRİSTİYANLARA PEYGAMBER GÖNDERİLDİĞİNDE ZİNA İNSAN ÖLDÜRME HIRSIZLIK VE DAHA FAZLA SUÇLARI GÜNAH OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ. AMA HZ.İSA DAN SONRA GELEN DİN ADAMLARI ALLAH IN KİTABI İNCİLİ BİLE DEĞİŞTİRMİŞLERDİ.ÇÜNKÜ ÇIKARLARINA TERSTİ.BU DURUM MUSEVİLER İÇİNDE  GEÇERLİ. ONLARDA TEVRATTAKİ 10 EMİRİ DEĞİŞTİRDİLER. HAHAMLARDA KENDİ ÇIKARLARI İÇİN HER SUÇLARI AFFETTİLER.ÖRNEKLERİNİ GÖRDÜK.FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARI ÖLDÜREN İSRAİL ASKELERİ İÇİN ÖLDÜRDÜĞÜNÜZ HER FİLİSTİNLİ SİZİ CENNETTE EN GÜZEL MEVKİYE ÇIKARIR DEMİŞLERDİ. BEN ALLAH I MA  ŞÜKÜRLER EDİYORUM BENİ MÜSLÜMAN OLARAK YARATTIĞI İÇİN.DÜNYADA TEK DEĞİŞİME UĞRAMAMIŞ KİTAP KURAN-I KERİM DİR.

 14. aykut önder dedi ki:

  işte Müslümanlık ile hristiyanlığın farkı işte dinlerin en güzeli islam dinimizin farkı bir kez daha ortaya çıkıyor hiç bir din bizimki gibi ahlaklı ve düzgün olamaz hristiyan şerefsizleri papa diye bir itle bunları yapıyolarsa Allah cezalarını versin o köpeklerin canilerin Allah herkese doğru yolda yürümeyi nasip etsin..

 15. kurtbey dedi ki:

  HEPİMİZ TÜRKÜZ HEPİMİZ TÜRKÜZ… NE MUTLU BİZE TÜRKÜZ…. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE …. TEK BAYRAK TEK MİLLET…KURTBEY

 16. VATAN_TURAN dedi ki:

  Papazmısın her ne haltsan ŞANLI BAYRAĞIMIZI bastığın ayağını …..kuduz köpeklere yem ederim şerefsiz papaz bozuntusu.

  Birde medeniyetden bahseden avrupalılar bumu onların medeniyet anlayışı işte avrupanın gerçek yüzü bu olsa gerek nesine tapıyorlar bu avrupanın tek kelimeyle rezalet

 17. börteçine dedi ki:

  Geçmişmizi silmeye calışan bu günkü anlayış unutmasın ki; yakın gelecekte kaybolacaktır…börteçine…
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

HABER Kategorisindeki Diger Yazilar

HAYAT EVE SIĞAR – EVDE KAL TÜRKİYEM

Hayat Eve Sığar –... 


 • ulkucuradyo-2022
 • KIRIKKALE SUDE HALI YIKAMA

 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Populer Yazilar

  Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

  Değerli Sanatçımız,... 

  Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

  ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Ruhları... 

  Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

  Sizlerden gelen istekler... 

  Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

  Kilise ve Papa Severlere... 

  Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2022 - turk-gokturkce-turk