ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

2018 Bozkurtlar Fm 4. Şiir Yarışması

2018 Bozkurtlar Fm 4. Şiir Yarışması 
Radyo Bozkurtlar Fm Sizlerle Birlikte Geçen 9. Yılında bir Şiir Yarışması düzenlemiştir. Geçen yıllarda olduğu gibi şiir yarışmamıza katılımın yüksek olmasını ümit ediyor,şimdiden tüm yarışmacı kardeşlerimize başarılar diliyoruz. Şiir yarışmamızda Yarışma konusu Ülkücü Şehitlerimiz, Başbuğ Alparslan Türkeş, Vatan ve Bayrak Sevgisi, Türklük Bilinci üzerine yazılmış şiirler olmalıdır.

Yarışma takvimi, başvuru koşulları, değerlendirme şekli ve verilecek ödüller aşağıda belirtildiği şekildedir. Şiir Yarışmasıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için 0 544 640 40 40 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Tüm Bozkurtlar Fm dinleyenlerimizi bu Şiir Yarışmasına katılmaya davet ediyoruz. Yarışmamıza Türk Lehçelerinde yazılmış tüm şiirler ve tüm Türk Dünyası davetlidir.

BAŞVURU ADRESİ
Yarışmaya Katılacak Şair Aşağıda verilen ileti adresine kendisini tanıtan bir yazı ile Şiirini yollayabilir.
radyobozkurtlarfm@hotmail.com.tr
İrtibat Telefon Numarası : 0 544 640 40 40

BOZKURTLAR FM ŞİİR YARIŞMASINA KATILMA KOŞULLARI
YARIŞMA TAKVİMİ
SON BAŞVURU : 20 TEMMUZ 2018
SONUÇLARIN İLANI : 25 TEMMUZ 2018
-Yarışma konusu: Ülkücü Şehitlerimiz, Başbuğ Alparslan Türkeş, Vatan ve Bayrak Sevgisi, Türklük Bilinci üzerine yazılmış şiirler olmalıdır.

SEÇİCİ KURUL

1- SİBEL ORCAN – ŞAİR

2 – OZAN EMİN DEMİR – SANATÇI

3 – KASIM GÜLTEKİN – ŞAİR

4 – MEHMET ÇETİN – SANATÇI, ŞAİR

5 – ÖMER KARA (KUL SEYMANİ) – ŞAİR

6 – ESAT KOÇYİĞİT – HOLLANDA TÜRK FEDERASYON SANATÇISI

7 – ÖNER ÖNDER – ŞAİR

8 – EROL AVCI – ŞAİR

–Yarışmamızda yaş sınırlaması yoktur…
– Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.
– Bir şair yarışmaya en fazla 2 adet şiirle katılabilir.
– Şiirlerde tarz ve ekol sınırlaması yoktur.
– Gönderilen şiirlerin uzunluğu 100 satırı aşmamalıdır. Daha uzun eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.
– Başvuru yalnızca internet üzerinden yapılacaktır.
– Yarışmaya katılan şiirlerden uygun görülenler, ek bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, bir kitapta toplanabilecektir.
– Yarışma sonuçları 25 TEMMUZ 2018 tarihinde ilan edilecektir.
– Ödül Alan Yarışmacıların ödülleri Kargo Masrafları Bozkurtlar Fm tarafından karşılanarak adreslerine gönderilecektir.
Yarışmada Değerlendirmeye Alınmayacak Olan Şiirler
– Şair olarak altında imzası bulunan kişiye ait olmayan, bir başkası tarafından yazıldığı halde kısmen veya tamamen kopyalanıp yarışmaya gönderilen şiirler. (Bir şiirin kısmen veya tamamen kopya olduğunun anlaşılması durumunda, gerçek şaire bilgi verilir ve yasal takip yapmak istemesi durumunda kopyalayana ait her türlü bilgi kendisine iletilir.)
– Telif hakları tamamen bir başkasına veya bir kuruluşa devredilmiş olan şiirler (yarışmaya gönderilecek olan şiirlerin telif haklarının tamamıyla başvuran şaire ait olması gerekmektedir.)
– Türkçe harfler (ç,ş,ğ,ü gibi) kullanılmadan bilgisayara aktarılmış olan şiirler
– Küfür veya hakaret sözcükleri içeren şiirler
– Başvuru tarihinde geçerli Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç teşkil eden içeriğe sahip şiirler,Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil eden kişi yada kuruluşlara hakaret içeren şiirler,
Katılan Şiirlerin Sergilenmesi
Şairler tarafından yarışmaya katılan şiirler, başvurular sona erdikten sonra, www.bozkurtlarfm.com sitesinde ziyaretçilere sunulacaktır.
Ziyaretçiler ve üyeler, kendilerine sunulan bu şiirleri okuyabilecek ve şairlerin kısa biyografilerine (varsa resimlerine) ulaşabileceklerdir.
Şiirlerin Değerlendirilmesi
Yarışmaya katılan tüm şiirler, jüri üyeleri tarafından dikkatle incelenip değerlendirilecektir. Şiirlerde sanatsal değer kadar şiirin içeriği ve Türkçe dil kurallarına uygun bir yazımın benimsenmiş olması aranacaktır.
Değerlendirmede şiirler önce bir alt komisyon tarafından incelenerek elemeden geçirilecek ve 25 adet şiir ikinci aşama değerlendirmesine geçecektir.
İkinci aşamaya geçen şiirler jüri üyeleri tarafından tek tek okunup puan verilecek ve en yüksek puanı bulan şiir birinci, sonraki şiir ikinci ve daha sonraki şiir üçüncü ilan edilecektir.
Dereceye giren şiirler dışında, puan sıralamasına bakılmaksızın, şiir sanatı açısından değer ifade eden bir şiir ise özelödüllendirilecektir.
Kazanan Şiirin İlan Edilmesi
Kazanan şiir, yukarıda yarışma takviminde belirtilmiş olan tarihte www.bozkurtlarfm.com sitesinde ilan edilecektir.
TELİF HAKLARI
Yarışmaya katılan şiirler internet ortamında sergilenecektir. Yarışmaya katılan tüm şairler, yarışmaya kattıkları şiirlerinin gerçek ve sanal ortamda, www.bozkurtlarfm.com veya işbirliği içinde olduğu diğer web siteleri ve yayınevleri tarafından yayınlanmasını kabul etmiş sayılacaklardır. Şair bunu kabul etmekle, şiirin telif haklarını www.bozkurtlarfm.com’a devretmemekte ve şiirin kanuni haklarına sahip olmaya devam etmektedir; ancak şiirin ek bir sözleşmeye gerek kalmaksızın, www.bozkurtlarfm.com veya yetki vereceği firmalar / kuruluşlar tarafından internet ve gerçek ortamda yayınına izin vermiş olmaktadır.
www.bozkurtlarfm.com kazanan ve kazanmayan şiirlerin internet ve gerçek ortamda yayını için şairin kendisine veya temsilcilerine herhangi bir ad altında ücret ödemeyecektir. Yayınlanacak kitapta yer almaya hak kazanan şiirlerin sahiplerinden ayrıca izin almaya gerek olmayacak ve bu şiirlerin sahiplerine herhangi bir telif ücreti ödenmeyecektir.
GENEL HÜKÜM
Yarışmaya şiir gönderen ve online olarak şiirlerini katan şairler yukarıda yazılı olan hüküm ve kuralların tamamını kabul etmiş sayılır.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ
Yarışmamızda birinci,ikinci ve üçüncü olan Şair kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim , Türk Bayrağı ve Kitaplar hediye edilecektir.

RADYO BOZKURTLAR FM – SİZİN SESİNİZ SİZİN RADYONUZ

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Bozkurtlar FM veya bozkurtlarfm.com – net – org – hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Radyo Bozkurtlar Fm,Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na,Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na,Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden kişi ve kuruluşlara hakaret derecesine varan yorumlara,küçük düşürücü eleştiri ve hakaret içeren hiç bir yoruma müsade etmez.Bozkurtlar Fm de yayın alan sunucularımız bu yayın politikasına uymaya söz vermişlerdir.Unutmayınızki Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden Kişi yada Kurumlar birgün Milliyetçi Hareket Partisi mensupları tarafından yönetilecektir.Kendimize yapılmasını istemediğimiz yorum ve davranışlardan kaçınarak,Ülkücü Terbiyeye yaraşır bir duruş sergilemeliyiz.Bu tür davranış ve Yorumlarda bulunanlar,Radyomuzdan uzaklaştırma cezası alırlar – Teşekkür Ederiz – BOZKURTLAR FM AİLESİ

Etiketler: , , , , ,0 Yorum YAPILMIS “ 2018 Bozkurtlar Fm 4. Şiir Yarışması ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL,ÜLKÜCÜ RADYO Kategorisindeki Diger Yazilar

Bozkurtlar FM Şiir Yarışması SONUCLARI 2018

2018 Bozkurtlar Fm 4.Şiir... 

2018 Bozkurtlar Fm 4. Şiir Yarışması

2018 Bozkurtlar Fm 4.... 

Ülkücü Radyo Bozkurtlar FM – Sizlerle Zirvede

ÜLKÜCÜ RADYO BOZKURTLAR... 


 • ulkucuradyo-2022
 • KIRIKKALE SUDE HALI YIKAMA

 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Populer Yazilar

  Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

  Değerli Sanatçımız,... 

  Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

  ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Ruhları... 

  Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

  Sizlerden gelen istekler... 

  Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

  Kilise ve Papa Severlere... 

  Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2022 - turk-gokturkce-turk