ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

Kadir Geceniz ve Malazgirt Zaferi Kutlu ve Mübarek Olsun

Kadir Geceniz ve Malazgirt Zaferi Kutlu ve Mübarek Olsun

Rahmet, bereket, mağfiret ve Kur’an ayı olan Ramazan-ı Şerif’in son günlerine ulaşmış bulunuyoruz.  Bu gece büyük bir manevi coşkuyla Kadir Gecesini idrak edeceğiz. Kadir Gecesi, insanlık tarihinin en önemli hediyesi olan Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı ve Yüce Allah’ın, hakkında müstakil bir sure gönderdiği müstesna bir gecedir. Bozkurtlar Fm Dinleyenleri ve Türk – İslam Aleminin Kadir Gecesi’ ni tebrik ediyor, tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini Yüce Allah’tan temenni ediyoruz.

Bu vesileliyle Anadolu’yu Türk’e yar eden Malazgirt Zaferi’nin 940. yılını şan ve şerefle kutluyoruz. Bundan tam 940 yıl önce yine böyle bir Cuma günü Malazgirt Ovasında Sultan Alparslan komutasında Selçuklu Orduları, Bizans’ı yenilgeye  uğratarak büyük Türk tarihinde yeni bir dönem açmıştır.

Tarihimizdeki zaferlerin pek azı Malazgirt Zaferi kadar yüksek anlamlara sahiptir. Çünkü Malazgirt’le birlikte, milletimizin kutlu yürüyüşü önemli bir misyonla bezenmiştir.

Her parçası ayrı güzelliklere sahip olan Anadolu coğrafyası, Malazgirt Zaferi ile vatanlaşmaya başlamış, bu coğrafyayı vatan kılma özlemi milletimizin tarihî yürüyüşünü ve yükselişini hızlandırmıştır.

Malazgirt Zaferi ile yaklaşık bin senedir vatan toprağı olan ve Yüce Allah’ın izniyle kıyâmete kadar da vatan toprağı kalacak olan Anadolu’nun kilidi açılmıştır. Bir yandan Anadolu toprağı ebedî vatan olmaya başlarken, bir yandan da Bizans’ın köhnemiş zulüm idaresi çökmeye yüz tutmuştur.

Bu zaferle birlikte, Anadolu toprakları için yeni bir devir başlamıştır. Önce Anadolu Selçukluları, sonra Osmanlılar ile Anadolu’da yeni bir medeniyetin ışıkları yükselmiştir.

Bu medeniyetin temelinde kökleri Hoca Ahmet Yesevî’ye uzanan insan sevgisi, toplumsal barış ve engin hoşgörü anlayışı bulunmaktadır. Bu esaslar üzerinde yükselen Anadolu Türk-İslâm medeniyeti, asırlarca bütün dünyaya örnek bir ileriliğin sembolü olarak parlamıştır.

Bu vesile ile BOZKURTLAR FM olarak Malazgirt Zaferi’nin 940. yılını kutluyor ve Ramazan Ayının en önemli gecesi olan Kadir Gecesi’nin de tüm Türk-İslam Alemine mübarek olmasını diliyoruz.

Ayrıca Türk tarihinde, Ağustos ayı, çok büyük zaferlerin kazanıldığı bir aydır. İstiklâl Savaşı’nda, Yunan ordusuna kat’ i darbeyi vurmak için, 26 Ağustos 1922 günü Büyük Taarruz başlatıldı. Kesin zaferle sonuçlanan bu taarruzun sonunda, Türk Ordusu Afyonkarahisar’dan İzmir’e kadar bölgeyi 15 gün içinde kurtardı. Yunan ordusunun yarısı imha edildi. Daha sonra da, düşman orduları yurdumuzdan çekildi. Bu Mübarek gecede Tüm Şehitlerimizide Rahmet ve Minnetle Anıyoruz.

BOZKURTLAR FM AİLESİ

Etiketler:2 Yorum YAPILMIS “ Kadir Geceniz ve Malazgirt Zaferi Kutlu ve Mübarek Olsun ” iCiN

 1. Karanalp dedi ki:

  Türk İslam Aleminin Kadir gecesi ve malazgirt zaferini tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını mevladan niyaz ediyorum. Tüm Bozkurtlar Fm dinleyenlerine selamlarımı gönderiyorum

 2. Naim Tunç EL dedi ki:

  Rahman ve Rahim olan ALLAH´in 99 ism-i serifi ile
  ALLAH (cc) hamd Efendimize salat-u selam, Evliyalar Evliyasi Abdulkadir-i Geylani Hz´lerine ve cümle silsile-i sadet Efendilerimize vede sanli Ecdadimiza Sehidlerimize Gazilerimize selam olsun.
  Kadir ve Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun. Kücüklerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden yasitlarimin yanaklarindan öperim. Gecemiz bereket feyz dolu gecsin insaALLAH-u Teala.
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

ERDOĞAN HANÇERLİOĞLU – ÜLKÜCÜ ŞEHİT

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERDOĞAN... 

Ben AHMET KERSE – 31 OCAK 1983

TANIDINIZ MI ? 🇹🇷🤘🇹🇷Darağacında... 


 • ulkucuradyo-2022
 • KIRIKKALE SUDE HALI YIKAMA

 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Populer Yazilar

  Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

  Değerli Sanatçımız,... 

  Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

  ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Ruhları... 

  Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

  Sizlerden gelen istekler... 

  Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

  Kilise ve Papa Severlere... 

  Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2022 - turk-gokturkce-turk