ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tikla ulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumu Radyo-android-uygulamasi-bozkurtlarfm-tikla facebook-bozkurtlarfm-tikla INSTAGRAM-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla YOU-TUBE-bozkurtlarfm-tikla Radyo-istek-hatti-bozkurtlarfm-tikla

REKLAM ALANI UST-1

Aslı Şafak Yazıyor – Çocukluk

ASLI ŞAFAK YAZIYOR

ÇOCUKLUK
Güneşin yüzünü gösterdiği,gökyüzünün mavileştiği,baharın geldiği gösteren,mis gibi hava,çiçeklerin gülümsemesi, insanın içini gıdıklıyordu.
Gökçe,üniversitede ki arkadaşlarını sabah kahvaltısına davet etmişti.Hazırlıklarını tamamladıktan sonra beklemeye başlamıştı.
Beklenilen misafirler gelmişti. Gökçe hızlı adımlarla kapıyı açmış, arkadaşlarını buyur etmişti..Kapı da İlknur daha ayakkabılarını çıkarmadan
“karnım çok acıktı,çok uzak be sizin evde ”dedi .Gökçe “özellikle beni bulamayın diye Fizana kaçtım,lakin siz beni her yerde buluyorsunuz”dedi.
Güldüler…Gıpta edilen samimi,sıcak arkadaşlıkları bütün sınıfın dilindeydi.
Kahvaltıya geçiyorlardı.Ekmek taze,gönül sofrası taptaze idi.Sofraya,Allah ne verdiyse konmuştu,çay mis gibi dem kokuyordu.
Yemek yerken konuşmamaya özen gösteriyorlardı.Yemekleri bittikten sonra İlknur;”hadi geçmişe dönelim sahi ilk aşkını hatırlayan var mı ?
gerçi unutulmaz,çocukluk diyelim.
Fatma “hadi Gökçe ilk sen” dedi.Gökçe,omuzlarına kadar dökülmüş saçlarını geriye doğru attı,gözlerini kıstı,İlknur,Fatma,Sevim dikkatlerini Gökçe’ye
veriyordu.”Lise birinci sınıftaydım,pekte küçük sayılmam,Deniz vardı beden eğitimi öğretmenim,asil,karakterli,mesafeli,adam gibi adam derler ya,işte öyle.
Yakışıklı,karizmatik,kır saçlıydı ama yaşı büyük değildi,gülünce bambaşka olurdu,sinirlenince insanın yüzüne bakmaz,terslemez de ama yüzüne bakmayınca
karşısında ki anlardı,uzun boyluydu,zayıftı,güneş gözlüğünü taktığı zaman ayrı bir tatlı olurdu.Hep eşofman giyerdi,ara sıra özel günlerde
takım elbiseli hali.Afet olurdu.Çocukluk bu ya, yürüyen karizma derdik adama. Onun dersi olunca okula,ayrı bir zevkle giderdim.
Dersleri hiç bitmesin isterdim. Sadece ben değil bütün okul aşıktı adama.Lise ikinci sınıfa geçtiğimde baktım,beden eğitimi hocamız değişmişti,merdivenleri
üçer-beşer çıktım.Müdür yardımcısının kapısına,dayandım.Tıklattım,heyecanıma baktı,adam ; “ne oldu ? Gökçe “dedi.Sınıf değiştirmek istiyorum”dedim.
”Neden”dedi.”Beden eğitimi derslerimize,Deniz hoca girsin istiyorum” dedim.”Güldü “olmaz” dedi.”İmza toplarım dedim “mümkün değil “dedi.
”Derslere girmezsem”dedim.Ciddiyetimin farkında değildi.”Çık dışarıya “dedi.İsmi,kel müdür yardımcısı olarak kaldı.Çıktım,merdivenin ilk basamağına oturdum.
Deniz hoca,müdürün yanına giriyordu,bana baktı,yön değiştirdi,yanıma geldi,oturdu.”Neyin var,Gökçe dedi.”Hiçbir şeyim yok hocam”dedim.
Hadi sınıfına,ders başlayacak dedi.
Bir karar verdim “Deniz hocanın olmadığı beden eğitimi derslerine girmeyecektim,sürekli nöbetçi öğrenci olacaktım.
Sınıf başkanıydım zaten kimsede bir şey diyemezdi.Dediğimi yaptım,girmedim beden eğitimi derslerine…
Lise bittiğinde yani son gün karne alacağımız gün,Deniz hocamla sarılmayı çok istedim ama yapamadım
“Niye “dedi İlknur..”Sarılmayacağından korktum” dedi.Gökçe…Güldü,çocukluk işte…
Artık büyümüştüm kocaman kız olmuştum.İçimde kaldı ,sokakta görsem sarılırım şimdi ama tabı ki çocuklukta ki gibi değil.
Neyse ,bende çaylarımızı tazeleyim…1 Yorum YAPILMIS “ Aslı Şafak Yazıyor – Çocukluk ” iCiN

 1. Sevda Keleş dedi ki:

  Mükemmel bir yazı ve anlatım
  tebrikler Askı Şafak…
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

İLHAMİ GÖKKOCA -Ülkücü Şehit 21 Kasım 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT İLHAMİ... 

Hüseyin Nihal ATSIZ Hayatı

HÜSEYİN NİHAL ATSIZ... 

Turgut Özal’ın Parmağı

TURGUT ÖZAL’IN... 

Başbakan Adnan Menderes – Neden Astınız ?

Başbakan Adnan Menderes... 


 • Karadeniz Müzikleri
 • WEB TASARIM WEB SİTESİ BİLİŞİM

 • ulkucuradyo-2022
 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Baglantilar

  

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2023 - turk-gokturkce-turk