ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

Oktay ORBEY – Ülkücü Şehit – Fatsa

ÜLKÜCÜ ŞEHİT OKTAY ORBEY – FATSA
UNUTMAK İHANETTİR
ÜLKÜCÜ ŞEHİT OKTAY ORBEY’İ RAHMET VE MİNNETLE YAD EDİYOR,ŞÜKRANLA ANIYORUZ…

oktay-orbey-ulkucu-sehit-fatsa

İnsanları Hak yolu, hakikat yolu ve adalet yoluna çağıran Ülkücü Hareket, davamızı anlatmak için kurduğu Ocak teşkilatlarının bir şubesini de Fatsa’da kuruyordu. Yol başçısı Oktay ORBEY idi. Özellikle Fatsa Lisesi Müdürü Mustafa Ünüvar’a “Niye Türk Bayrağını asmıyorsun” diyerek tepkisini koyuyordu. Halkevindeki militanlar onun hakkında bir dosya açıyordu.

Fatsa, Karadeniz’in doğa harikası olan bu belde 1968 yılından itibaren aşırı sol TİP(Türkiye İşçi Partisi) içindeki M.D.D (Milli Demokratik Devrim) alt grubun ve Halkevi’nin1 planlı kışkırtma ve baskıları ve de onlara çanak tutan Ecevitli CHP iktidarının atadığı kızıl komünist öğretmenlerin okullardan militan devşirmesiyle birlikte Cumhuriyet Tarihinin yüz karası bir dönüm noktası olacaktı.

Bu zulme karşı duracak gençleri yetiştiren Ocak Başkanımız, modern cağın Ebu-Cehillerinin korkulu rüyasıydı. Yetiştirdiği bu gençler, zalim Dev-Yolculara adeta dur diyordu. Merhum ORBEY, zulmün ivme kazandığı anlarda mecburi olarak Ünye’ye göç ediyordu.

Geçen günler çok şeyleri daha doğurmuştur. Silah zoruyla Belediye Başkanlığını kazanan Terzi Fikri, sözde Halk Komiteleri, bu komitelerce evi, dükkânı ve fındık bahçelerine el konulan, kovulan ve sözde Halk Mahkemelerinde gıyabında yargılanıp kurşuna dizilen vatan evlatları. İşte böyle bir ortamda Oktay Reisimiz, evinin ve dükkanının kirasını almak için tebdili kıyafet geliyordu.

Ünye’den bindiği minibüs Fatsa girişinde Dev-Yol militanlarınca durdurulmuştu. Kadınların kimlik araması yapılmadığı için ilk arama noktasından rahat geçişmişti. Minibüsten inip çarşıya yol alıyordu. Dumlupınar İlkokulunun civarında militan grup onu tanımıştı. Ve ona ateşe etmeye başlarlar. Oktay Reis de boş gelmemişti. Kendisine ateş açan militanlardan birini gebertmişti…Yaralıydı fakat ölmemişti. Polis onu acilen hastaneye kaldırmıştı.

Dev-Yolcu teröristlerin eli elbet boş durmayacaktı. Fatsa Devlet Hastanesinde ’ki kendi militanları olan doktor Teoman Işıl haber salıp gelen militanlar onu bıçaklayarak ve çarşafla boğarak şehit ediyordu.

Zulüm bununla da bitmiyordu. Şehidimizin na’şını çalan militanlar önce yakmaya çalışıyorlar, ancak diğer ülküdaşlarımız na’şı kurtarıp, Fatsa Evkaf Mahallesindeki asri mezarlığa defnediyorlardı.

Oktay ORBEY örnek kişiliği ve mücadele azmiyle biz genç kuşaklara eşsiz bir hazine bırakmıştır.

ALLAH(C.C) mekânını cennet eylesin…

Kayseri Milletvekili Mehmet Doğan’ın 17/8/1979 Tarihinde Fatsa’da meydana gelen olaylarla ilgili zamanın Başbakanı Ecevit’e sorusu ve yazılı cevap tutanakları

oktay-orbey-tutanak-kayitlari

oktay-orbey-tutanak-kayitlari-2

Onlar Hayatlarının Baharlarında İkbal Peşinde Koşmayıp,Ülkelerinin Bölünmemesi İçin Can verdiler.Onlar Örnek Alacagımız Can Ülküdaşlarımız ! Ahde Vefa Bize Onlardan kalan Miras.Peygamberimize Komşu Oldular.
Bugün Onları Rahmet ve Minnetle Yad ediyor,şükranla Anıyoruz.
RADYO BOZKURTLAR FM
Şehitlerimizin aziz ruhları için bir Fatiha’yı esirgemeyelim
VE BİNLERCE ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZİ UNUTMADIK VE UNUTTURMAYACAĞIZ!!!
RUHLARI ŞAD MEKANLARI CENNET OLSUN…ŞEHİTLERİMİZ İÇİN EL FATİHA
Yazı Ve Resimler : Türkmenoğlu Nihat Paran – Kırıkkale / Türkiye

YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…TÜRKiSTAN’IN SESi RADYO BOZKURTLAR FM 2009-2015

Etiketler: , , , ,1 Yorum YAPILMIS “ Oktay ORBEY – Ülkücü Şehit – Fatsa ” iCiN

 1. NEÇMİ GÜL dedi ki:

  1977 DE OKTAY KARDEŞİMİZLE TANIŞMIŞDIK ALLAH RAHMET EYLESİN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL,ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Kategorisindeki Diger Yazilar

ERDOĞAN HANÇERLİOĞLU – ÜLKÜCÜ ŞEHİT

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERDOĞAN... 


 • Karadeniz Müzikleri
 • RECEP TAYYiP ERDOGAN- DEVLET BAHCELi
 • WEB TASARIM WEB SİTESİ BİLİŞİM

 • ulkucuradyo-2022
 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2023 - turk-gokturkce-turk