ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tikla ulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumu Radyo-android-uygulamasi-bozkurtlarfm-tikla Karadeniz Müzikleri

REKLAM ALANI UST-1

12 EYLÜL – BİNLERCE ÜLKÜCÜ ŞEHİTİMİZİ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

12 EYLÜL – BİNLERCE ÜLKÜCÜ ŞEHİTİMİZİ UUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ.

Ruhları Şad Mekanları Cennet Olsun

Onlar Hayatlarının Baharlarında İkbal Peşinde Koşmayıp, Ülkelerinin Bölünmemesi İçin Can verdiler.Onlar Örnek Alacagımız Can Ülküdaşlarımız ! Ahde Vefa Bize Onlardan kalan Miras. Peygamberimize Komşu Oldular.
Bugün Onları Rahmet ve Minnetle Yad ediyor, Şükranla Anıyoruz.
RADYO BOZKURTLAR FM
Şehitlerimizin aziz ruhları için bir Fatiha’yı esirgemeyelim.

Ülkücüler; Gözlerindeki inancı, gönüllerindeki imanla birleştirip sevgi pınarından ülkü diyarına aktılar. Yaşları on dört, on beş veya on dokuz idi; yaşları küçüktü ama gönüllerindeki iman ve tevekkül içerisinde cellatlarından helallik dileyecek kadar ince bir ruha sahiptiler.

Üllkücüler; kızıl kurşunla vurulup düştüklerinde, bir evin kapısına gidip bir bardak su istediklerinde, uğruna can feda ettikleri vatanlarının halkı onlara bir bardak suyu değil, kapıyı açmayı dahi çok gördüğünde onlar bağırlarındaki kurşunlarla hasbi ve vatanperverdiler.

Onlar idam edilecekleri söylenildiğinde kendilerini unutup ana-babalarını teselli edecek mektuplar bırakma derdindeydiler.

Onlar Mustafa Pehlivanoğlu, Selçuk Duracak, Halil Esendağ, Taner Kalkancı, Adnan Baydilli, Başaran Kambur, Alican Karaosmanoğlu, Doğan Taşoluk, Faruk Ferah, Hasan Hüseyin Şanlı, İlhami Balcı, Kerim Oktay, Metin Ömer Karatepe, Muhterem Gökkurt, Mustafa Kemal Şahin, Kerkük’ten Necdet Salih, Reşat Atalay, Selim Bozkurt Fendoğlu, Şaban Eyili, Vedat Aslankara, Yavuz Çalışkan, Ziya Agırbaş idiler. Onlar bizim Ülkücü Şehitlerimiz. Onların Ruhları Bizim Varlığımızın Teminatıdır. Allah (c.c) Hepsinden Razı Olsun, Mekânları Cennet Olsun.”

Ülkücü; Cenab-ı Allah’ın nizamını yeryüzüne yaymayı gaye edinmiştir. İlay-ı Kelimetullah ve Nizam-ı Alem davası uğruna malıyla, canıyla, her şeyiyle mücadele etmeye söz vermiş olandır.

Onlar delikanlı çağlarında, genç kızlık zamanlarında, çocukları kucaklarında anneyken, babayken veya bu duyguyu tadamadan Hakk’a yürüdüler. Musalla taşına konup namazları kılınırken, “Er kişi niyetine” “tekbir alan her kişi, onların tam manasıyla “ER KİŞİ” olduklarını çok iyi biliyorlardı. Nefretin kucağında oturmayıp, muhabbetin ocağını tüttürdüler. Ötüken’den yola çıkan Oğuz nesli olarak Mekke’nin Tevhid nurunda yıkandılar. Gece vakti batmayan güneşi, secde de buldular. Onlar: garip kaldılar ve garip olarak öldüler; Onlar; imanlı bir Müslüman olarak, “garip gelip, garip gitmenin” haysiyet ve faziletini şeref bildiler ve şükür dualarını dillerinden düşürmediler. Çünkü Onlar; daha bıyıkları bile terlemeden, beyaz gelinliği giyemeden “Bir Güzel Ülkü’ye” sevdalanmışlar ve destan olmuşlardı dillere. Çünkü Onlar; ” Yufka yüreklerle çetin yollar aşılmaz” diyerek gözlerini daldan budaktan esirgemeden çıkmışlardı bu yollara.
1980’lerde kırdırılan bu nesil, Cumhuriyet Tarihi’nin Türkiye’yi yeni ufuklara taşıyabilecek en Ülkücü ve en enerjik nesliydi, yazık oldu. Ahmet Kerse, Ali Bülent Orkan, Cengiz Baktemur, Cevdet Karakuş, Fikri Arıkan, Halil Esendağ, Fahriye Altınok, Selçuk Duracık, Mustafa Pehlivanoğlu, Alper Tunga Uytun, Ahmet Çakıroğlu, Ahmet Remzi Akbaş, Ali Cıbır, Bülent Alp, Blade Aybars, Cihan Kurt, Ekrem Tar, Fahriye Altınok, Figen Çöktü, Hasan Alemlioğlu, Hürcem Gürsoytrak, Hüsnü Özaltındere, Levent Baykay, Mehmet Dalargıç, Mustafa Türköne, Nazım Arpacı, Nizamettin Akbaş, Osman Ülker, Ramazan Oğuz, Rıfkı Ertugrul, Şerafettin Şahin, Tevfik Alkan, Uğur Erkenez, Yahya Aktaş, Yaşar Canikligil, Zeki Kaya, ve isimleri unutulan kahramanlar! Ne sizleri unutacağız ne de kahpe Eylülleri!

Ülkücü Şehitlerimize Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve mağfireti, Efendimiz Aleyhisselatü Vesselam’ın şefkat ve şefaatine mazhar olmalarını; hayatta olan 12 Eylül’ün gazilerine de hayırlı ömürler diliyor ve selamlarımızı sunuyoruz.
Radyo Bozkurtlar Fm Ailesi

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,0 Yorum YAPILMIS “ 12 EYLÜL – BİNLERCE ÜLKÜCÜ ŞEHİTİMİZİ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

12 EYLÜL,GENEL,ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Kategorisindeki Diger Yazilar

HÜSEYİN COŞKUN Ülkücü Şehit 12 Aralık 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HÜSEYİN... 

HÜSEYİN GÖNEN Ülkücü Şehit 10 Aralık 1978

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HÜSEYİN... 

İLHAMİ GÖKKOCA -Ülkücü Şehit 21 Kasım 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT İLHAMİ... 

ATİLLA KURTULUŞ Ülkücü Şehit 10 Kasım 1978

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ATİLLA... 

ASLAN SİVRİ Ülkücü Şehit 8 Kasım 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ASLAN... 


  • REKLAM ALANI 240X500 SAG

  • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

  • REKLAM ALANI SAG 240X250

  • Baglantilar

    

    RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2024 - turk-gokturkce-turk