ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tikla ulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumu Radyo-android-uygulamasi-bozkurtlarfm-tikla facebook-bozkurtlarfm-tikla INSTAGRAM-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla YOU-TUBE-bozkurtlarfm-tikla Radyo-istek-hatti-bozkurtlarfm-tikla

REKLAM ALANI UST-1

20 OCAK KATLİAMI 1990

20 OCAK KATLİAMI (1990)

23 yıl sonra 20 Ocak Yanvar Katliamı’nı Unutmadık Unutmayacağız

Azerbaycan derd içinde boğulmuş
Sevenleri diyar diyar kovulmuş
Ağla şair, ağla yurdun dağılmış
Nerde kopuz, nerde kırık keman hey!
Nerde büyük vatan, nerde Turan hey!..

20_ocak_katliami_2013
Osmanlı Devleti’nin son yıllarında; Ermeni Taşnak ve Hınçak çetelerinin doğuda yaşayan Müslüman Türk Halkına; Kıbrıs Çıkarması öncesinde Rum milislerin Kıbrıs Türklerine yaptıkları soykırım ve günümüzde Karabağ’ı işgal etmiş durumdaki Ermeni Devleti’nin Hocalı’da Türk soydaşlarımıza karşı yaptıkları katliamların görülmemesi birer trajedi ve insanlık ayıbıdır.
1990 yılının 19 Ocak’ını 20 Ocak’a bağlayan gece SSCB(Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği) tankları Bakü sokaklarına girerken, 35 bin Rus askeri de şehri işgal eder.
Ancak Kızıl Ordu, bağımsızlık ile ruhunu özdeşleştirmiş Türk Milleti’ni durdurmayı başaramaz. Adı “Bağımsızlık Meydanı” anlamına gelen Azadlık Meydanı’nı dolduran binlerce Azeri Türkü, katledileceklerini bildikleri halde “BİR KERE YÜKSELEN BAYRAK BİR DAHA İNMEZ” diye haykırarak tankların üzerine yürürler.
20 Ocak sabahı, Azadlık Meydanı kan gölü halindedir. Kadın ve çocuklarda dahil olmak üzere 170 soydaşımız bütün dünyanın gözleri önünde Moskof tarafından hunharca katledilir, 800’den fazlası yaralanır, onlarcası ise gemilere bindirilip Hazar denizinin karanlık sularında batırılır…
Bu tarih, Azerbaycan Türkleri’nin, Büyük Lider Merhum Ebulfez Elçibey önderliğinde Rus esaretinden kurtulmaları sürecinin başlangıç tarihidir. Dökülen kan yerde kalmaz ve Türk Yurdu Azerbaycan, 30 Ağustos 1991’de bağımsızlığına kavuşur.
20 Ocak gecesi Türk’ün bağımsızlığı uğruna Rus tanklarının üzerine yürüyen Azerbaycan Türkleri ise yüreklerde ölümsüzleşmişlerdir. Azerbaycan Cumhuriyeti orada şehit olan yüzlerce Azerbaycan Türkü’nün eseridir.
Türk Milleti, İnsanlık tarihinde yeterince acı çekmiştir. Kimsenin ülkemize ve Büyük Türk Milletine bir tek acı daha çektirme hakkı yoktur.
Bozkurtlar Fm olarak 20 Ocak Yanvar Katliamı münasebetiyle şehit olan Azerbaycanlı soydaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Yakınlarının ve bütün Dünya Türklüğü’nün acılarını bir kez daha yürekten paylaşıyoruz.
Türk Milleti olarak böyle acıları bir daha yaşamamayı Yüce Allah’tan niyaz ederken, Büyük Türk Milletine huzur, refah ve aydınlık yarınlar diliyoruz.
Ne mutlu, Türk’üm diyene!

Etiketler: , , , , , , , , ,1 Yorum YAPILMIS “ 20 OCAK KATLİAMI 1990 ” iCiN

 1. salih66 dedi ki:

  Bu katliamı unutmadık unutmayacağız….
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

AZERBAYCAN-HOCALI KATLİAMI,GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

İLHAMİ GÖKKOCA -Ülkücü Şehit 21 Kasım 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT İLHAMİ... 

Hüseyin Nihal ATSIZ Hayatı

HÜSEYİN NİHAL ATSIZ... 

Turgut Özal’ın Parmağı

TURGUT ÖZAL’IN... 

Başbakan Adnan Menderes – Neden Astınız ?

Başbakan Adnan Menderes... 


 • Karadeniz Müzikleri
 • WEB TASARIM WEB SİTESİ BİLİŞİM

 • ulkucuradyo-2022
 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Baglantilar

  

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2023 - turk-gokturkce-turk