ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tikla ulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumu Radyo-android-uygulamasi-bozkurtlarfm-tikla Karadeniz Müzikleri

REKLAM ALANI UST-1

Hasan Hüseyin ŞANLI – Ülkücü Şehit – Denizli

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HASAN HÜSEYİN ŞANLI – 4 Ağustos 1977 / DENİZLİ
UNUTMAK İHANETTİR
ÜLKÜCÜ ŞEHİT HASAN HÜSEYİN ŞANLI’YI RAHMET VE MİNNETLE YAD EDİYOR,ŞÜKRANLA ANIYORUZ…

Ülkücü Şehit Hasan Hüseyin ŞANLI 1953 yılında Denizli Yeşilyuva’da doğdu. Dört çocuklu ailenin en büyüğüdür. Ailenin ilk çocuğu olması sebebiyle çok sevilmiştir. Fakat ailenin o zamanki geçim sıkıntısı sebebiyle zorluklarla büyümüştür.

İlkokulu kasabada okuduktan sonra, Denizli Erkek sanat Okulu’na gitmiş, orada halasının yanında öğrenim görmüştür. Ortaokulu bitirdikten sonra Denizli Lisesine kayıt yaptırmıştır. Ülkücülükle tanışması da lise yıllarında olmuştur. Büyüklerinden dinledikleri, kendi okudukları, yaşadıkları olaylar ve ailesinin muhafazakar bir gelenekten gelmesi ülkücülüğü benimsemesine etken olmuştur. Her türlü kitabı ayrım yapmadan okur ve özümlerdi. En iyi mücadelenin fikir yoluyla olacağını söylerdi. Kaba kuvvetle hiç bir şeyin hallolamayacağını, aksine sorunlar doğuracağını söylerdi.

1971- 1972 öğretim yılında Denizli Lisesi’nden mezun olup Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nü kazanıp kaydını yaptırdı. Üniversite yıllarında ülkücü hareketin içine daha fazla girmiş ve bu hareketin çeşitli kademelerinde görev almış, seminerlere katılmış, seminerler vermiştir.

Fakülteyi bitirdikten sonra bir sene daha devam etmiş ve 1976-77 yılında matematik mühendisi olarak mezun olmuştur. Ayrıca İngiltere’ye doktora yapmak üzere gitmiştir.

1977 yılı Nisan ayında O.D.T.Ü. Bilgi İşlem Merkezi’nde çalışmaya başladı. Burası O yıllarda Türkiye’nin en büyük bilgi işlem merkezi idi. Fakat her nedense sürekli arızalı idi. Arkadaşları ile burayı çalışır hale getirdiler. Diğer yandan Kasabada Eylül ayında yapılacak düğün hazırlıkları devam ediyordu. Zaman zaman kasabaya geliyordu. Son gelişinde olacaklardan haberli gibiydi.” Önümüzdeki bir ayı da atlatırsak düzlüğe çıkarız ” dedi. Söylediğinde aylardan Temmuz idi.

4 Ağustos 1977 gününe gelindiğinde, mesai bitiminde servis otobüsü ile işten çıkmış, arkadaşları ile birlikte Ankara- Bahçelievler’deki evine gitmek üzere otobüsten indiğinde polis elbiseli kişiler yanına yaklaşıp kimlik kontrolu adı altında hedef tesbiti yaptıktan sonra diğer grup silahlarını çekip o kahpe emellerine ulaşmışlardır.

Üç yiğit, üç bayrak sevdalısı, üç vatan sevdalısı genç toprağa düşüyordu.(Diğer ikisi Muhittin CANLIER ve Remzi KÜTÜKÇÜ) Halbuki rahmetli sağlığında “biz eli silah tutan değil, kalem tutan gençler yetiştireceğiz” diyordu.

Onlar Hayatlarının Baharlarında İkbal Peşinde Koşmayıp,Ülkelerinin Bölünmemesi İçin Can verdiler.Onlar Örnek Alacagımız Can Ülküdaşlarımız ! Ahde Vefa Bize Onlardan kalan Miras.Peygamberimize Komşu Oldular.
Bugün Onları Rahmet ve Minnetle Yad ediyor,şükranla Anıyoruz.
RADYO BOZKURTLAR FM
Şehitlerimizin aziz ruhları için bir Fatiha’yı esirgemeyelim
VE BİNLERCE ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZİ UNUTMADIK VE UNUTTURMAYACAĞIZ!!!
RUHLARI ŞAD MEKANLARI CENNET OLSUN…ŞEHİTLERİMİZ İÇİN EL FATİHA
Yazı Ve Resimler : Türkmenoğlu Nihat Paran – Kırıkkale / Türkiye

YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…TÜRKiSTAN’IN SESi RADYO BOZKURTLAR FM 2009-2015

Etiketler: , , , ,0 Yorum YAPILMIS “ Hasan Hüseyin ŞANLI – Ülkücü Şehit – Denizli ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL,ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Kategorisindeki Diger Yazilar

HÜSEYİN COŞKUN Ülkücü Şehit 12 Aralık 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HÜSEYİN... 

HÜSEYİN GÖNEN Ülkücü Şehit 10 Aralık 1978

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HÜSEYİN... 

İLHAMİ GÖKKOCA -Ülkücü Şehit 21 Kasım 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT İLHAMİ... 

ATİLLA KURTULUŞ Ülkücü Şehit 10 Kasım 1978

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ATİLLA... 

ASLAN SİVRİ Ülkücü Şehit 8 Kasım 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ASLAN... 


  • REKLAM ALANI 240X500 SAG

  • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

  • REKLAM ALANI SAG 240X250

  • Baglantilar

    

    RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2024 - turk-gokturkce-turk