ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tikla ulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumu Radyo-android-uygulamasi-bozkurtlarfm-tikla Karadeniz Müzikleri

REKLAM ALANI UST-1

20 OCAK KATLİAMI (1990) Unutmadık Unutmayacağız

20 OCAK KATLİAMI (1990)
24 yıl sonra 20 Ocak Yanvar Katliamı’nı Unutmadık Unutmayacağız

20_ocak_1990_yanvar_katliami_2014

Osmanlı Devleti’nin son yıllarında; Ermeni Taşnak ve Hınçak çetelerinin doğuda yaşayan Müslüman Türk Halkına; Kıbrıs Çıkarması öncesinde Rum milislerin Kıbrıs Türklerine yaptıkları soykırım ve günümüzde Karabağ’ı işgal etmiş durumdaki Ermeni Devleti’nin Hocalı’da Türk soydaşlarımıza karşı yaptıkları katliamların görülmemesi birer trajedi ve insanlık ayıbıdır.
1990 yılının 19 Ocak’ını 20 Ocak’a bağlayan gece SSCB(Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği) tankları Bakü sokaklarına girerken, 35 bin Rus askeri de şehri işgal eder.
Ancak Kızıl Ordu, bağımsızlık ile ruhunu özdeşleştirmiş Türk Milleti’ni durdurmayı başaramaz. Adı “Bağımsızlık Meydanı” anlamına gelen Azadlık Meydanı’nı dolduran binlerce Azeri Türkü, katledileceklerini bildikleri halde “BİR KERE YÜKSELEN BAYRAK BİR DAHA İNMEZ” diye haykırarak tankların üzerine yürürler.
20 Ocak sabahı, Azadlık Meydanı kan gölü halindedir. Kadın ve çocuklarda dahil olmak üzere 170 soydaşımız bütün dünyanın gözleri önünde Moskof tarafından hunharca katledilir, 800’den fazlası yaralanır, onlarcası ise gemilere bindirilip Hazar denizinin karanlık sularında batırılır…
Bu tarih, Azerbaycan Türkleri’nin, Büyük Lider Merhum Ebulfez Elçibey önderliğinde Rus esaretinden kurtulmaları sürecinin başlangıç tarihidir. Dökülen kan yerde kalmaz ve Türk Yurdu Azerbaycan, 30 Ağustos 1991’de bağımsızlığına kavuşur.
20 Ocak gecesi Türk’ün bağımsızlığı uğruna Rus tanklarının üzerine yürüyen Azerbaycan Türkleri ise yüreklerde ölümsüzleşmişlerdir. Azerbaycan Cumhuriyeti orada şehit olan yüzlerce Azerbaycan Türkü’nün eseridir.
Türk Milleti, İnsanlık tarihinde yeterince acı çekmiştir. Kimsenin ülkemize ve Büyük Türk Milletine bir tek acı daha çektirme hakkı yoktur.
Bozkurtlar Fm olarak 20 Ocak Yanvar Katliamı münasebetiyle şehit olan Azerbaycanlı soydaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Yakınlarının ve bütün Dünya Türklüğü’nün acılarını bir kez daha yürekten paylaşıyoruz.
Türk Milleti olarak böyle acıları bir daha yaşamamayı Yüce Allah’tan niyaz ederken, Büyük Türk Milletine huzur, refah ve aydınlık yarınlar diliyoruz.
Ne mutlu, Türk’üm diyene!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Bozkurtlar FM veya bozkurtlarfm.com – net – org – hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Radyo Bozkurtlar Fm,Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na,Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na,Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden kişi ve kuruluşlara hakaret derecesine varan yorumlara,küçük düşürücü eleştiri ve hakaret içeren hiç bir yoruma müsade etmez.Bozkurtlar Fm de yayın alan sunucularımız bu yayın politikasına uymaya söz vermişlerdir.Unutmayınızki Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden Kişi yada Kurumlar birgün Milliyetçi Hareket Partisi mensupları tarafından yönetilecektir.Kendimize yapılmasını istemediğimiz yorum ve davranışlardan kaçınarak,Ülkücü Terbiyeye yaraşır bir duruş sergilemeliyiz.Bu tür davranış ve Yorumlarda bulunanlar,Radyomuzdan uzaklaştırma cezası alırlar – Teşekkür Ederiz – BOZKURTLAR FM AİLESİ

Etiketler: , ,0 Yorum YAPILMIS “ 20 OCAK KATLİAMI (1990) Unutmadık Unutmayacağız ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

AZERBAYCAN-HOCALI KATLİAMI,GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

Orhun Yazıtları – Göktürk Devletleri

ORHUN YAZITLARI  KÖKTÜRK... 

HÜSEYİN COŞKUN Ülkücü Şehit 12 Aralık 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HÜSEYİN... 

HÜSEYİN GÖNEN Ülkücü Şehit 10 Aralık 1978

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HÜSEYİN... 

İLHAMİ GÖKKOCA -Ülkücü Şehit 21 Kasım 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT İLHAMİ... 

Hüseyin Nihal ATSIZ Hayatı

HÜSEYİN NİHAL ATSIZ... 


  • REKLAM ALANI 240X500 SAG

  • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

  • REKLAM ALANI SAG 240X250

  • Baglantilar

    

    RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2024 - turk-gokturkce-turk