31 MART YEREL SECİMLERİ
ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tikla ulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumu Radyo-android-uygulamasi-bozkurtlarfm-tikla Karadeniz Müzikleri

REKLAM ALANI UST-1

3 Mayıs Türkçülük Günü

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KUTLU OLSUN

3 Mayıs 1944’te Türk milliyetçileri “Irkçılık-Turancılık” suçlamasıyla tabutluklara konuldular, işkenceler gördüler. ancak bu zulüm ve çilelere rağmen onlar bildikleri yoldan sapmadılar. Başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Hüseyin Nihal Atsız olmak üzere, Necdet Sancar, Zeki Togan Hasan Ferit Cansever, İsmet Tümtürk, Hikmet Tanyu, Fethi Tevetoğlu, Mustafa Hakkı Akansel ve diğerleri Türk milliyetçiliği tarihine duygu ve düşünce Türkçüsü olarak not düşülen dava önderleridir. Türk milliyetçiliği, 3 Mayıs 1944 tarihine kadar yalnız duygu ve düşünce alanında varlığını sürdürürken, bu tarihten sonra birdenbire harekete dönüşmüştür. Bu bakımdan Türk milliyetçilerinin yanında özel bir yeri vardır. Türkçülük, milletimizi bir arada tutan, devletimizi ilelebet daim kılacak ortak duygunun adıdır.

Türkçülük, yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş sürecinde vücut bulan kuvay-i milliye ruhunun tezahürü ve Türk milliyetçiliğinin adıdır. 3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin gururla ya’d ettikleri anlamlı günün adıdır. Büyük Türk milletinin tarihine, kültürüne, devletine ve geleceğine sadık bireyleri için büyük önem taşıyan 3 Mayıs Türkçülük bayramı kutlu olsun. İçinde bulunduğumuz bu süreçte milletimiz çok ciddi, çetin günler yaşamakta, Türkiye Cumhuriyeti devletinin üniter yapısına yönelik saldırılar her geçen gün artmakta, milletimizin kimliğini oluşturan kurumlar bir-bir tahrip edilmek istenmekte, ”Türkiyelilik” “anayasal vatandaşlık” gibi yapay tanımlamalarla bölücü zihniyete alt yapı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Fakat iyi bilinmelidir ki; milletimizin uzun tarihi serüveni içerisinde pek çok kez sıkıntılı dönemler olmuştur. Ancak, şükürler olsun ki aziz Türk milleti, bu dönemlerin hepsini de aşmasını bilmiş, milletin varlık ve birliğini, devletin bekasını ve ülkesinin bölünmez bütünlüğünü temin etmiştir. Elbette ki bundan sonra da aynı şekilde, varlık ve bekasına yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf edecek kuvvet ve kudrete de sahip olacaktır. Bunu da her zaman olduğu gibi bu milletin fedakar, cefakar ama hep asil ve vakur evlatları olan milliyetçiler sağlayacaktır.

Ama şunu da hatırlatmakta fayda var ki; Türkçüler gününü bir günle sınırlandırmakla bihakkın teslimi olmaz. İktidara ve ülke yönetimine talip olan milliyetçiler olarak her günümüzü bu şuurla idrak etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha yüce milletimizin ve kıymetli dava arkadaşlarımızın bu büyük ve anlamlı gününü kutlar hayırlara vesile olmasını dileriz…

BOZKURTLAR FM YÖNETİMİ

Etiketler: , , , ,4 Yorum YAPILMIS “ 3 Mayıs Türkçülük Günü ” iCiN

 1. kurtbey dedi ki:

  Milliyetçilik, tüm dünyada globelleşmeye kurban edilirken ;Türk milliyetçileri 3 Mayıs 1944 günü resmi devlet yetkilileri tarafından her türlü işkence ve zulümle yargılanmışlardır.
  Kendi vatanında, milletine olan bağlılığını ifade eden insanlar bu sevgilerinin bedelini en ağır şekilde ödemişlerdir.
  3 Mayıs 1944; Türk milliyetçiliği hareketinin kendini içerik olarak ortaya koyduğu noktadır.
  3 Mayıs, Türk milliyetçilerine acımasızlığı yaşatanların karşısında “Çileler bizim rütbemizdir” diyerek, her türlü olumsuzluk ve zorluk karşısında Türk milletine olan büyük sevginin ;tüm dünyaya duyurulduğu gündür.
  3 Mayıs, Türk’ün değer yargılarını, bizi biz yapan değerleri savunanların bayram günüdür.
  3 Mayıs, Türk milliyetçiliği ülküsünü ömürleri boyunca haykıran H.Nihal Atsız’ın önderliğinde başlatılan kutlu savaşın onaylandığı gündür.
  Türk milliyetçileri çıktıkları hiçbir yoldan geri dönmemişlerdir.

 2. kurtbey dedi ki:

  Bütün Türk Milleti’nin 3 Mayıs Türkçülük Bayramı’nı kutluyor, başta Başbuğumuzu ve dava arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE….

 3. CENGİZ FEYZİOGLU dedi ki:

  Bütün Türk Milleti’nin 3 Mayıs Türkçülük Bayramı’nı kutluyor, başta Başbuğumuzu ve dava arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE….

 4. soner dedi ki:

  3 mayıs türkçülük bayramını en içten ve samimiyetimle kutluyorum ne mutluki müslüman türküz bütün islam camiasındaki müslümanlara hayırlı olmasını temenni ediyorum saygılarla…
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL Kategorisindeki Diger Yazilar

Orhun Yazıtları – Göktürk Devletleri

ORHUN YAZITLARI  KÖKTÜRK... 

HÜSEYİN COŞKUN Ülkücü Şehit 12 Aralık 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HÜSEYİN... 

HÜSEYİN GÖNEN Ülkücü Şehit 10 Aralık 1978

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HÜSEYİN... 

İLHAMİ GÖKKOCA -Ülkücü Şehit 21 Kasım 1979

ÜLKÜCÜ ŞEHİT İLHAMİ... 

Hüseyin Nihal ATSIZ Hayatı

HÜSEYİN NİHAL ATSIZ... 


 • REKLAM ALANI 240X500 SAG

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • REKLAM ALANI SAG 240X250

 • Baglantilar

  

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2024 - turk-gokturkce-turk