ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tiklaulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumufacebook-bozkurtlarfm-tikla twitter-bozkurtlarfm-tikla istek-hatti-ust-bozkurtlarfm

ulkucu-radyo-bozkurtlar-fm-9-yil-2018

Ali Metin Tokdemir – Ruhu Şad Mekanı Cennet Olsun

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi İnternet Sitesinden alınan, Nagehan PENPECİ’ye ait Ali Metin Tokdemir gündem yazısını sizlerle  paylaşıyoruz.

  İşte Ülkücü: ALİ METİN TOKDEMİR – Nagehan PENPECİ

08 Aralık 2011 Perşembe 12:30
Bu davanın yetiştirdiği bir gül.O gülün de tohum saçtığı bir gençlik…Ali Metin Tokdemir.

1959 Gümüşhane Kelkit doğumlu olan Ali Metin Tokdemir , Eskişehir İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde yüksek tahsilini tamamladı.Tokdemir , öğrencilik yıllarında cereyan eden anarşiye karşı , Hakk yolunun haklı kavgasında gönlünü kılıç , bedenini kalkan eyledi.Türk-İslam Ülküsü’nün aşığı , sadakatlı bir neferiydi.Okulunu bitirince teşkilatçılığına ‘Ülkü Ocakları’ , ‘Ülkücü Gençlik Derneği’ ve ‘Ülkü Yolu’ derneklerinde yönetici olarak devam etti.Liderlik özelliği , davasına olan inancı ve hakimiyeti , söylediği gibi yaşıyor olması O’nu başarılı bir dava adamı yaptı.

Bu Kutlu Yol’da yürürken , ülkücülüğe aday olmuş her er gibi O da yolun meşakkatiyle , çileli hayatıyla karşılaştı.Vazgeçmedi.Maddi imkansızlıklar , manevi sıkıntılar , namludan çıkan kahpe kurşunlar , şehitler rahmet yağmurları kadar çoktu.Yılmadı.Direndi.

Aldığı sorumluluklar , En Mükemmel’e uğurladığı gönül dostları , açık makberden çıkarılıp kapalıya saklanmış , Gün Işığı’na engel olunan kahramanlar yüreğini dağladıkça kalemini konuştururdu.Gerçeği , tek dişini çoğaltmış canavarlara rağmen yazardı.Köşe yazarlığı , yayın yönetmenliği gibi görevlerde de bulundu.

1980’den sonra Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı , Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı.Dava arkadaşlarına her zaman sahip çıkar , onlara kıymet verirdi.Türk Milleti’nin refahının ancak Türk-İslam Ülküsü’nde olduğuna inanırdı.Bu nedenle bu davaya gönlünü vermiş herkes için canını hiç düşünmeden verebilirdi.-Kutlu Yol’un yolcuları mukaddesti.-

24 Aralık 1995 seçimleri için milletvekili adayı oldu.Türkiye’deki sıkıntıları iyi biliyor ve çözüm önerisini de getiriyordu.Siyasetçinin ağır sorumlulukları olduğunu , kişiliğinin düzgün olması gerektiğini , sağlam karakter ve liderlik özelliğinin bulunması gerektiğini vurguluyordu.Ona göre siyasetçi denince akla; yalancı , hileci gibi olumsuz özellikler değil güvenilir kişiler gelmeliydi.İşbu gerekçeyle ülkücüler siyasette yer almalıydı.

O , Türk-İslam Ülküsü’ne ve MHP’ye gönülden inanmış ve ömrünün son anına kadar bu yolda yürümüştür.Onun bağlılığını şu hatıra çok güzel özetliyor: Tokdemir’in vefatından kısa bir süre önce İlhami Yangın , Ali Metin Tokdemir’le yaptığı röportajda O’na , Ülkücülerin diğer partilerden çok teklif aldığını , kendisinin de böyle bir teklif alıp almadığını ve O’nun neden MHP’de ısrarlı olduğunu soruyor.Ali Metin Tokdemir’in inancı işte bu sözler… : “ Bugün MHP’nin varlığı olmasaydı , ülkücülerin varlığı olmasaydı , Türkiye bölünme noktasına çoktan gelmişti. O nedenle , ben Metin Tokdemir olarak yetişmişsem , bir takım kabiliyetlerimiz ve erdemlerimiz varsa Ülkü Ocakları’nda ve MHP’de aldık. Yani bugün ben ülkücüyüm , ben MHP’liyim diyenlerin hepsi MHP ve Ülkücü Harekete vermekten çok , ondan almışlardır. Ahde vefasızlık namussuzluktur , ahde vefalı olduğumuz için de , MHP’deyiz. Bugün İslam’ın da , Türk Milleti’nin de yegane ümidi şu topraklarda yaşayan insanlardır. Biz buradayız , MHP’deyiz. Gidenlere Allah selamet versin.”

Yaşasaydı çok başarılı bir siyasetçi olacağı tartaşma götürmez bir gerçek.Ancak çile dolu hayat sürmüş bu kutlu neferi , Allah 8 Aralık 1995 Cuma günü yanına almıştır.

MUAZZEZ VE MÜNEVVER BAŞKANIMIZ RUHUNUZ ŞAD , MEKANINIZ CENNET OLSUN.(Allah-u Teala sizi inandığınız milletimizin şerefli ecdadına komşu etsin inşallah.)

Etiketler: , , , , , ,1 Yorum YAPILMIS “ Ali Metin Tokdemir – Ruhu Şad Mekanı Cennet Olsun ” iCiN

 1. Fizuli dedi ki:

  Ruhun sad olsun Metin abi,mekanin cennet olsun
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.

GENEL,ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Kategorisindeki Diger Yazilar

ERDOĞAN HANÇERLİOĞLU – ÜLKÜCÜ ŞEHİT

ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERDOĞAN... 


 • ulkucuradyo-2022
 • KIRIKKALE SUDE HALI YIKAMA

 • Haftanın Videosu

 • Son Yorumlar

 • DAVAM.AZ

  DAVAM AZ

 • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

 • Populer Yazilar

  Ahmet Şafak’ın Annesi Vefat Etmiştir

  Değerli Sanatçımız,... 

  Ülkücü Şehitlerimiz Resimleri ve O günler

  ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ Ruhları... 

  Bozkurtlar Fm 1. Şiir Yarışması

  Sizlerden gelen istekler... 

  Kilise ve Papa Severlere Birkaç Not

  Kilise ve Papa Severlere... 

  Rastgele Yazilar

  Metin Bilir – Ülkücü Şehit 29 Mayıs 1979

  HENÜZ 17 YAŞINDA…Çünkü... 

  Erol Erbiçer – Ülkücü Şehit 24 Mayıs 1977

  UNUTANIN KANI KURUSUN…🇹🇷️🤘🇹🇷️18... 

  Radyo Bozkurtlar Fm’den 23 Nisan Mesajı

  Radyo Bozkurtlar Fm’den... 

  ALİ KINIK 2012 SOYADIN SENDE KALDI VİDEO

  ALİ KINIK 2012 SOYADIN... 

  Baglantilar

  

  YASAL UYARI:Bu sayfalarda yayinlanan hic bir yazi, gorsel, resim, analiz ve kullanicilara sunulan diger materyal izin alinmadan bir baska web sitesinde, yazili veya gorsel basin organlarinda yayinlanamaz. Bu sayfalarda yayinlanan bilgi, gorus, yorum, haber veya oneriler nedeniyle ortaya cikacak ticari kazanc veya kayiplardan sorumluluk kabul edilmez. Buradaki yazi, gorus ve yorumlar sayfa ziyaretcilerini veya sahislari sadece ve sadece bilgilendirme niteligi tasimaktadir.Bozkurtlar Fm Tum Yasal Haklarini Sakli Tutmaktadir.Yasal Uyariyi Dikkate Almayan Web Sitesi Sahipleri Hakkinda Bozkurtlar FM Avukati gerekli yasal islemleri baslatma hakkina sahiptir…

  RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2022 - turk-gokturkce-turk