ulkucu-sanatcilar-yeni-albumler-tikla ulkucu-sehitler-ulku-ugruna-bolumu Radyo-android-uygulamasi-bozkurtlarfm-tikla Karadeniz Müzikleri

REKLAM ALANI UST-1
728*90

BOZKURTLAR FM ŞİİR YARIŞMASINA KATILMA KOŞULLARI

BOZKURTLAR FM ŞİİR YARIŞMASINA KATILMA KOŞULLARI

– Yarışma 18 yaşının üstündeki herkese açıktır.
– Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.
– Bir şair yarışmaya en fazla 2 adet şiirle katılabilir.
– Şiirlerde tarz ve ekol sınırlaması yoktur.
– Gönderilen şiirlerin uzunluğu 100 satırı aşmamalıdır. Daha uzun eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.
– Başvuru yalnızca internet üzerinden yapılacaktır.
– Yarışmaya katılan şiirlerden uygun görülenler, ek bir telif  hakkı iznine gerek kalmaksızın, bir kitapta toplanabilecektir.
– Yarışma süresi Belirtilen Tarihler  arasındadır.
– Yarışma sonuçları BOZKURTLAR FM Sitesindebelirtilen tarihte ilan edilecektir.
– Ödül Alan Yarışmacıların ödülleri Kargo Masrafları Bozkurtlar Fm tarafından karşılanarak adreslerine gönderilecektir.

Yarışmada Değerlendirmeye Alınmayacak Olan Şiirler

– Şair olarak altında imzası bulunan kişiye ait olmayan, bir başkası tarafından yazıldığı halde kısmen veya tamamen kopyalanıp yarışmaya gönderilen şiirler. (Bir şiirin kısmen veya tamamen kopya olduğunun anlaşılması durumunda, gerçek şaire bilgi verilir ve yasal takip yapmak istemesi durumunda kopyalayana ait her türlü bilgi kendisine iletilir.)
– Telif hakları tamamen bir başkasına veya bir kuruluşa devredilmiş olan şiirler (yarışmaya gönderilecek olan şiirlerin telif haklarının tamamıyla başvuran şaire ait olması gerekmektedir.)
– Türkçe harfler (ç,ş,ğ,ü gibi) kullanılmadan bilgisayara aktarılmış olan şiirler
– Küfür veya hakaret sözcükleri içeren şiirler
– Başvuru tarihinde geçerli Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç teşkil eden içeriğe sahip şiirler,Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil eden kişi yada kuruluşlara hakaret içeren şiirler,

 Katılan Şiirlerin Sergilenmesi
Şairler tarafından yarışmaya katılan şiirler, başvurular sona erdikten sonra,
www.bozkurtlarfm.com  sitesinde ziyaretçilere sunulacaktır.
Ziyaretçiler ve üyeler, kendilerine sunulan bu şiirleri okuyabilecek ve şairlerin kısa biyografilerine (varsa resimlerine) ulaşabileceklerdir.

 Şiirlerin Değerlendirilmesi
Yarışmaya katılan tüm şiirler, jüri üyeleri tarafından dikkatle incelenip değerlendirilecektir. Şiirlerde sanatsal değer kadar şiirin içeriği ve Türkçe dil kurallarına uygun bir yazımın benimsenmiş olması aranacaktır.
Değerlendirmede şiirler önce bir alt komisyon tarafından incelenerek elemeden geçirilecek ve 25 adet şiir ikinci aşama değerlendirmesine geçecektir.
İkinci aşamaya geçen şiirler jüri üyeleri tarafından tek tek okunup puan verilecek ve en yüksek puanı bulan şiir birinci, sonraki şiir ikinci ve daha sonraki şiir üçüncü ilan edilecektir.
Dereceye giren şiirler dışında, puan sıralamasına bakılmaksızın, şiir sanatı açısından değer ifade eden bir şiir ise özelödüllendirilecektir.

Kazanan Şiirin İlan Edilmesi
Kazanan şiir, yarışma takviminde belirtilmiş olan tarihte
www.bozkurtlarfm.com sitesinde ilan edilecektir.

TELİF HAKLARI
Yarışmaya katılan şiirler internet ortamında sergilenecektir. Yarışmaya katılan tüm şairler, yarışmaya kattıkları şiirlerinin gerçek ve sanal ortamda,
www.bozkurtlarfm.com  veya işbirliği içinde olduğu diğer web siteleri ve yayınevleri tarafından yayınlanmasını kabul etmiş sayılacaklardır. Şair bunu kabul etmekle, şiirin telif haklarını  www.bozkurtlarfm.com’a devretmemekte ve şiirin kanuni haklarına sahip olmaya devam etmektedir; ancak şiirin ek bir sözleşmeye gerek kalmaksızın, www.bozkurtlarfm.com  veya yetki vereceği firmalar / kuruluşlar tarafından internet ve gerçek ortamda yayınına izin vermiş olmaktadır.
www.bozkurtlarfm.com  kazanan ve kazanmayan şiirlerin internet ve gerçek ortamda yayını için şairin kendisine veya temsilcilerine herhangi bir ad altında ücret ödemeyecektir. Yayınlanacak kitapta yer almaya hak kazanan şiirlerin sahiplerinden ayrıca izin almaya gerek olmayacak ve bu şiirlerin sahiplerine herhangi bir telif ücreti ödenmeyecektir.

GENEL HÜKÜM
Yarışmaya şiir gönderen ve online olarak şiirlerini katan şairler yukarıda yazılı olan hüküm ve kuralların tamamını kabul etmiş sayılır.
 

BAŞVURU ADRESİ
Yarışmaya Katılacak Şair Aşağıda verilen ileti adresine kendisini tanıtan bir yazı ile Şiirini yollayabilir.

İLETİ ADRESİ

radyobozkurtlarfm@hotmail.com.tr

İrtibat Telefon Numarası : 0 544 640 40 40

Jüri Üyeleri Her Yarışma için Farklı İsmlerden Oluşabilir

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Bozkurtlar  FM veya bozkurtlarfm.com – net – org – hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Radyo Bozkurtlar Fm,Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na,Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na,Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden kişi ve kuruluşlara hakaret derecesine varan yorumlara,küçük düşürücü eleştiri ve hakaret içeren hiç bir yoruma müsade etmez.Bozkurtlar Fm de yayın alan sunucularımız bu yayın politikasına uymaya söz vermişlerdir.Unutmayınızki Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden Kişi yada Kurumlar birgün Milliyetçi Hareket Partisi mensupları tarafından yönetilecektir.Kendimize yapılmasını istemediğimiz yorum ve davranışlardan kaçınarak,Ülkücü Terbiyeye yaraşır bir duruş sergilemeliyiz.Bu tür davranış ve Yorumlarda bulunanlar,Radyomuzdan uzaklaştırma cezası alırlar – Teşekkür Ederiz – BOZKURTLAR FM AİLESİ0 Yorum YAPILMIS “ BOZKURTLAR FM ŞİİR YARIŞMASINA KATILMA KOŞULLARI ” iCiN
Not: Yorumunuz uygun gorulur ise onaylanip yayinlanacaktir.


  • REKLAM ALANI 240X500 SAG

  • FIRAT YILMAZ CAKIROĞLU

  • REKLAM ALANI SAG 240X250

  • Reklam Alanı

    

    RADYO BOZKURTLAR FM - SiZiN SESiNiZ SiZiN RADYONUZ 2009 - 2024 - turk-gokturkce-turk